چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
معاونت آموزش و توانمندسازی دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج خراسان‌جنوبی:

افتتاحیه دوره سواد فضای مجازی روز پنج‌شنبه 27 مهرماه می‌باشد

معاونت آموزش و توانمندسازی دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج خراسان‌جنوبی گفت: افتتاحیه دوره سواد فضای مجازی روز پنج شنبه، 27 مهر ماه ساعت ۸ صبح در سالن آمفی تئاتر ساختمان شهید شهریاری دانشگاه پیام‌نوربرگزار خواهد شد.
افتتاحیه دوره سواد فضای مجازی روز پنج‌شنبه 27 مهرماه می‌باشد
 
به گزارش واحد اجتماعی خراسان‌تایم محمدامین کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خراسان‌تایم اظهار کرد: بیش از دو ماه برای برگزاری دوره سواد فضای مجازی برنامه‌ریزی و فعالیت شده است تا بتوانیم حضور حداکثری از شهرستان‌ها و همچنین بیرجند داشته باشیم.
وی افزود: در این دوره افرادی ثبت‌نام کرده‌اند که ظرفیت و پتانسیل مورد نظر در حوزه‌های دوره دارند، برای مثال در حوزه سخنوری اگر قبلا سابقه سخنرانی داشته و در سازمان و مکانی مربی بوده‌اند و همچنین مشاوره اگر قبلا مرکز مشاوره‌ای داشته‌اند و یا در بحث تولید محتوا اگر در فضای مجازی تولید محتوایی داشته باشند.
 معاونت آموزش و توانمند سازی دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج خراسان‌جنوبی تصریح کرد: بر اساس موارد ذکر شده تیمی را تشکیل دادیم که با متقاضیانی که ثبت‌نام کرده‌اند مصاحبه انجام داده و کسانی که فرایند گزینش را گذراندند و تایید شدند نام آن‌ها نهایی شده و می‌توانند در دوره شرکت کنند.
کریمی در خصوص آمار شرکت کنندگان این دوره گفت: کل آمار ما در وحله اول ثبت‌نام که از طریق سایت و یا از طریق نهادها که نامه به آنها ارسال کردیمو از آن‌ها خواستیم که افرادی که این ظرفیت را دارند به ما معرفی کنند، جمعا ۳۰۰ نفر شدند و بعد از روند مصاحبه و گزینش حدود ۱۵۰ نفر تایید شدند که در این دوره شرکت کنند.
وی با بیا اینکه اساتید این دوره افرادی مطرح و توانمند می‌باشند، بیان داشت:  در این دوره از حضور دو استاد ملی بهره می‌بریم که یکی آقای حسین غفاری بوده که در حوزه تخصصی رژیم مصرف رسانه‌ای و تکنیک‌های اقناعی آموزش‌هایی خواهند داشت و دیگر استاد کشوری آقای مصطفی ضابط خواهند بود که در حوزه تخصصی سواد بازی‌های رایانه‌ای آموزش خواهند داد.
معاونت آموزش و توانمندسازی دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج خراسان‌جنوبی افزود: اساتید دیگر ما آقایان کسرائی‌نیا، علی‌مردانی و شورستانی می‌باشند که از اساتید استانی هستند و در بخش‌های، اصول سخنوری، شناخت شبکه‌های مجازی، تفکر انتقادی، امنیت کاربری، مبانی سواد فضای مجازی، خانواده و رسانه‌های دیجیتال، فقه ارتباطات آموزش خواهند داد.
کریمی با بیان اینکه بانی و برگزار کننده این برنامه سازمان فضای مجازی سراج خراسان‌جنوبی می‌باشد، گفت: در این دوره دانشگاه پیام نور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و اداره کل آموزش و پرورش نهادها و ارگان‌هایی هستند که با ما همکاری می‌کنند و همچنین در برگزاری این دوره با شهرستان‌ها نیز ارتباط داشتیم که شهرستان‌های خوسف، قاین و فردوس ارتباط خوبی با ما داشتند و حوزه علمیه نیز پیگیر برگزاری این دوره بود و افرادی نیز به ما معرفی کردند که از آن‌ها قدردانی می‌نماییم.
وی در خصوص افتتاحیه و شروع این دوره گفت: افتتاحیه دوره روز پنج شنبه، 27 مهر ماه ساعت ۸ صبح در سالن آمفی تئاتر ساختمان شهید شهریاری دانشگاه پیام نور خواهد بود و دوره به مدت ۴۸ ساعت در روزهای پنجشنبه و جمعه در همان دانشگاه برگزار خواهد شد و آموزش‌ها نیز به این صورت خواهد بود که صبح و بعد از ظهر تا ساعت 19:30 برنامه آموزشی داریم و بعد از آموزش و پایان دوره در روز جمعه آزمون پایانی دوره توسط اساتید گرفته خواهد شد.
معاونت آموزش و توانمند سازی دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج خراسان‌جنوبی افزود: بعد از آزمون در صورت قبولی گواهی معتبری به شرکت کنندگان داده خواهد شد و گواهی که به این افراد اهدا می‌شود تایید شده از سازمان فضای مجازی سراج است و دانشگاه‌های آزاد اسلامی و پیام نور نیز این دوره و مدرک آن را مورد تایید قرار داده‌اند.
 کریمی تصریح کرد: یک شائبه‌ای ایجاد شده است که چرا  تعدادی از کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند تایید نشده‌اند و نتوانستند در دوره شرکت کنند که در پاسخ باید گفت که ما یک نگاه کیفی به برنامه داریم و  نگاه آماری و یا رویکرد درآمدزایی نداریم زیرا این دوره‌ای که برگزار می‌شود فاقد هزینه است و هدف ما این‌است که حضور این افراد در کلاس‌ها به صورت منسجم باشد لذا برای ما مهم خروجی است که بتوانیم بعد از دوره بر اساس توانایی  و وضعیتی که دارند از آن‌ها بهره ببریم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۷۳۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سراج , سواد فضای مجازی