شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۶
تولیت آستان قدس رضوی:

فقر، فساد و تبعیض زیبنده نظام اسلامی نیست

تولیت آستان قدس رضوی گفت: فقر، فساد و تبعیض زیبنده نظام اسلامی نیست و باید یک انسجام ملی ایجاد شود تا کشور پیشرفت کنند
فقر، فساد و تبعیض زیبنده نظام اسلامی نیست
 
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در جمع دانشجوهای فرهیخته مرکز استان و خادمین آستان قدس رضوی گفت: امروزه مسائلی که ما در کشور داریم شاید بر همه نخبگان و کسانی که مشکلات مردم و اقتصاد و درمان جامعه را رصد می‌کننتد پوشیده نباشد و همچنین برکات انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست. وی افزود: بنا به توصیه رهبر انقلاب اسلامی ما می‌توانیم از وضع موجود به مطلوب نزدیک‌تر شویم به دلیل اینکه کشور ما دارای منابع غنی و خدادادی است و همچنین وجود نیروهای متراکم و کارآمد جوان از سرمایه‌های بزرگ کشور می‌باشند و این نیروهای متخصص، کارآمد و جوان کسانی هستند که به برکت انقلاب در دانشگاه‌ها پرورش یافته‌اند.
تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: سیاست، علم و اقتصاد سه ضلع مثلثی هستند که این سه میتوانند کشور ما را نا برخوردار کنند، امروزه سلامت از همه چیز بیشتر اهمیت دارد که از درهای جدید است و ما باید سلامت و کیفیت آب و هوا و تغذیه را دنبال کنیم.
رئیسی بیان داشت: استان خراسان جنوبی از استان‌های مرزی  است و علاوه بر تهدیدهای مرزی کمترین آمار جرم و جنایت را دارد که این فقط با کمک نیروهای انتظامی و غیره به دست نیامده است این نشان دهنده فرهنگ و دین غنی مردم این استان است که از سرمایه‌های بزرگ می‌باشد.
وی با بیان این به میزان پول نفتمان در برنامه‌ریزی فضای مجازی درآمد دارد و درآمد پاکستان نیز در این عرصه قابل توجه است گفت: حوزه‌های موفقیت ما در این چهار سال زیاد بوده است و نباید بی انصافی کرد. شهرها و آمارهای دانشجویی قبل و بعد از انقلاب تغییرهای بسیاری کرده است و همچنین ما می توانیم با روحیه جهادی و نعمت‌های خدادادی جایگاه بهتری داشته باشیم.
تولیت آستان قدس رضوی درخصوص بازار کار اینگونه بیان داشت:  من یقین دارم اگر بازار کار حفظ شود و زمینه کاری ایجاد شود نه تنها کسانی که هستند می‌مانند بلکه آنان که رفتند نیز برمی‌گردند و کشورشان را با هیچ چیز عوض نخواهند کرد .
وی در خصوص شاخص‌های انقلابی اظهار داشت: انقلاب اسلامی علم، ایمان، سیاست و معنویت را با هم پیوند زد.
رئیسی افزود: نام امام رضا(ع) ظرفیت بسیاری است و ما می‌توانیم در پرتو به این نام بزرگ کارهای بسیاری انجام بدهیم ، و ما خراسان بزرگ را می‌بینیم و در همه برنامه‌ها فقط خراسان رضوی را نمی‌بینیم.
  تولیت آستان قدس رضوییتصریح کرد: ما می‌خواهیم کار متفاوتی انجام بدهیم کاری که نوعی خدمت با نوعی کارآفرینی ایجاد شود . پزشک‌های ما که ب  عنوان خادم  چهل روز باید خدمت کنند 10روز را بیشنر خدمت نکنند و  بقیه‌اش را با فراهم کردن زمینه در همان مکان خدمات پزشکی را با نام امام رضا (ع) به نیازمندان صورت دهند که امیدوارم گام های ماندگار در این عرصه برداریم.
وی ادامه داد: کمبود نزولات آسمانی یک تهدید است ولی میشود با استفاده از علم آن‌را به یک فرصت تبدیل کرد و این کار امکان پذیر است و به دور از واقعیت نیست.
رئیسی تاکید کرد: فقر، فساد و تبعیض زیبنده نظام اسلامی نیست و باید یک انسجام ملی ایجاد شود تا کشور پیشرفت کند و هیچ گاه مسائل حاشیه‌ای نباید مسائل متنی بشود و آنچه که از زبان رهبری به مردم می‌رسد متن است و اگر متن حاشیه شود هیچگاه پیشرفت نخواهیم کرد
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۷۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آستان قدس رضوی , فقر