يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد:

فرصت های مغفول مانده خراسان جنوبی در حوزه انرژی

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی اگر آب ندارد اما باد و آفتاب دارد، گفت: این امر زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری در جهت تولید برق است.
فرصت های مغفول مانده خراسان جنوبی در حوزه انرژی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی شنبه شب در دیدار با مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران اظهار داشت: هرچه امروز داریم از ایثار و گذشتی است که انسان های شایسته انجام داده اند.
وی با بیان اینکه صحنه زندگی همواره صحنه پیکار است، بیان کرد: جنگ انسان در درون با نفس و در بیرون با طبیعت و پیکار جوامع بشری با متجاوزان همواره وجود داشته و به همین دلیل جهاد و ایثار هم در همه صحنه ها وجود دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: به طور حتم بعد از فرصتی که ایثارگران برای ما ایجاد کردند اگر درست و بر اساس آرمان های مقدس انقلاب عمل کنیم از این فرصت به درستی استفاده خواهیم کرد.
عبادی با تأکید بر اینکه اگر هر فردی در هر پست و مقامی کار خود را هدفمند بر اساس آرمان های امام و انقلاب انجام دهد در جبهه جهاد خواهد بود، عنوان داشت: به هر میزانی که انسان از نفس خود بگذرد و قصد او خدمت به مردم و تقرب به خدا باشد کار این فرد ایثار است.
وی از خراسان جنوبی به عنوان استانی کویری یاد کرد و گفت: در کنار این شرایط، خشکسالی های ممتد اخیر معضل جدیدی ایجاد کرده به گونه ای که در حال حاضر بیش از ۴۰۰ روستا حتی آب خوردن ندارند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: در کنار نبود آب، کشاورزی و نبود اشتغال روستایی ظرفیت های معدنی استان نیز به صورت خام صادر شده و چیزی نصیب مردم نمی شود.
یارانه تنها راه امرار معاش برخی از مردم خراسان جنوبی
عبادی با اشاره به اینکه گزارش های تکان دهنده ای می رسد که برخی از مردم تنها با یارانه زندگی می کنند، تأکید کرد: آن هایی که در سمت های موثری هستند باید همواره به این مشکلات توجه داشته باشند.
وی با تأکید بر اینکه تخلیه روستاهای مرز نشین به ضرر مردم، دولت و کشور است، بیان کرد: در حال حاضر در برخی از مناطق به دلیل برداشت های بی رویه مشکلات اصولی ایجاد شده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه خالی شدن سفره های زیر زمینی در سطح زمین اثرات نامطلوبی ایجاد کرده است، عنوان داشت: با وجود این شرایط، در برخی از مناطق شاهد هستیم که آب هم از زیرزمین و هم از روی زمین به سمت افغانستان می رود.
عبادی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی اگر آب ندارد اما باد و آفتاب دارد، بیان داشت: این امر زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری در جهت تولید برق است که اگر این امر اجرایی شود برای کشور بسیار ارزشمند خواهد بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۵۷۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ایثارگران , سرمایه‌گذاری