پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۷
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان سرایان خبرداد

ضبط و معدوم سازی ۴۳ کیلو گرم گوشت قرمز در سرایان

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان سرایان گفت: ۴۳ کیلو گرم گوشت قرمز در شهرستان سرایان ضبط و معدوم سازی شد.
ضبط و معدوم سازی ۴۳ کیلو گرم گوشت قرمز در سرایان
 
 به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ خالقی زاده، رییس شبکه دامپزشکی شهرستان سرایان گفت:طی بازدید‌های کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی شبکه از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی مقدار ۴۳ کیلو گرم گوشت قرمز جمع آوری و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.
وی افزود: یکی از مهمترین راه‌های انتقال بیماری بین انسان و دام از طریق گوشت تازه آلوده وکشتار شده درخارج از کشتارگاه است.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان سرایان گفت: با شروع فصل گرما و همچنین شیوع بیماری‌ها در بازدیدها، بازرسی‌ها و نظارت‌های بهداشتی طبق مقررات و ضوابط دامپزشکی از تمامی محصولات با منشاء دامی و مکان‌های مجاز عرضه فراورده‌های خام دامی نظارت بهداشتی انجام می‌شود، و در صورت مشاهده فراورده خام دامی فاسد، تاریخ گذشته، نگهداری نامناسب، حمل و نقل غیر بهداشتی و عرضه خارج شبکه محصولات فوق از چرخه مصرف انسانی خارج شده و نسبت به معدوم سازی فراورده خام دامی غیر بهداشتی اقدام می‌شود.
خالقی زاده افزود: کارشناسان دامپزشکی دولتی و خصوصی در طول شبانه روز با انجام نظارت‌های بهداشتی خود در تمامی مراحل تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فراورده‌های خام دامی سبب تضمین سلامت و کیفیت مواد غذایی با منشاء دامی می‌شوند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۷۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گوشت , دامپزشکی