شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۱
معاون پرورشی و سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت:

۱۷ برنامه تلویزیونی در حوزه سوادآموزی استان خراسان جنوبی تولید شد

معاون پرورشی و سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در راستای توسعه و ارتقاء شاخص سواد در استان بیش از ۱۷ برنامه تلویزیونی در قالب مستند، فیلم داستانی و کوتاه در حوزه سواد آموزی تولید و از شبکه‌های مختلف ملی و استانی پخش شده است.
۱۷ برنامه تلویزیونی در حوزه سوادآموزی استان خراسان جنوبی تولید شد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، فرشید جعفری پیش از ظهر امروز در جمع کارکنان حوزه‌های پرورشی و سوادآموزی این اداره کل اظهار داشت: علاوه بر این یک هزار دقیقه برنامه رادیویی در حوزه سواد آموزی تولید شده و از شبکه خاوران برای جامعه هدف در استان پخش شده است.
وی از تشکیل 3 مرکز یادگیری محلی به منظور توانمندسازی سوادآموزان استان خبر داد و تصریح کرد: صعود سوادآموزی خراسان جنوبی به رتبه هفتم کشور یکی از افتخارات اخیر این حوزه است.
سرپرست سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به کسب رتبه برتر کشور در جذب و آموزش اتباع خارجی توسط آموزش و پرورش استان یادآور شد: آموزش عملی نماز کلید بهشت در کلاس‌های سوادآموزی، آموزش سواد رایانه‌ای به 100 نفر سوادآموز دوره انتقال و اجرای طرح کتابت قرآن مجید بین سوادآموزان دوره انتقال از دیگر اولویت و رویکردهای سوادآموزی به شمار می‌رود.
جعفری با بیان اینکه 5 تفاهم نامه با دستگاه‌های اجرایی استان درراستای توسعه سواد منعقد شده است بیان کرد: برگزاری یادواره شهدای سوادآموزی استان، تشکیل 40 حلقه کتابخوانی به منظور احیای گسترش فرهنگ مطالعه در بین جامعه کم سواد و اجرای طرح خواندن با خانواده در کلاس‌های سوادآموزی از دیگر اقدامات این حوزه در سال‌های اخیر است.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۲۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سوادآموزی , آموزش و پرورش