سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۵
فرماندار شهرستان خوسف:

بزرگترین کشتارگاه صنعتی شرق کشور احداث می‌شود

فرماندار شهرستان خوسف از احداث کارخانه چرم و کرک در شهرستان خوسف خبر داد و گفت: تاکنون مجوز برای احداث بزرگترین کشتارگاه صنعتی شرق کشور در خوسف اخذ و به بانک معرفی شده است.
بزرگترین کشتارگاه صنعتی شرق کشور احداث می‌شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، محمد شفیعی در جلسه امور عشایری شهرستان خوسف اظهار داشت: عشایر به نوعی گمنام بوده و کمتر دیده و صدایشان شنیده می‌شوند که البته دولت سعی کرده است اقدامات لازم را برای این قشر انجام دهد.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان خوسف 3 هزار و 26 نفر عشایر وجود دارد بیان کرد: باید اقدامات بازدارنده در راستای کاهش مهاجرت عشایر به کلان شهرها وجود داشته باشد.
فرماندار شهرستان خوسف گفت: با وجود خشکسالی در شهرستان خوسف عشایر به شهر مهاجرت نداشته و امسال قرار است سرشماری عشایر انجام شود. 
شفیعی با بیان اینکه از دغدغه‌های عشایر خشک‌شدن چشمه، قنات و چاه است که سال گذشته 14 مورد استخر و قنات را بازسازی کردیم افزود: امسال آبرسانی به 70 محله عشایری را داریم.
وی اظهار داشت: سال گذشته 700 هکتار زمین بذرپاشی و نهال کاری شد تا در دراز مدت برای عشایر مورد استفاده قرار گیرد و همچنین بزرگترین کشتارگاه صنعتی شرق کشور در خوسف مجوز گرفته و برای تسهیلات به بانک معرفی شده است.
فرماندار شهرستان خوسف با بیان اینکه سرمایه‌گذار کشتارگاه صنعتی در نظر دارد در کنار کشتارگاه به ژلاتین، خون و فرآورده‌ها نیز توجه کند. 
شفیعی با بیان اینکه نمی‌توان تنها چشم انتظار اعتبارات دولتی بود اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های خوب در شهرستان خوسف توجه به سنگ‌های قیمتی است اما باید تلاش کرد از توجه به انگشتر بیشتر به سمت مجسمه‌سازی، دستبند، گردنبند و قاب پرداخت. 
وی با بیان اینکه عشایر شهرستان خوسف بیش از 4.9 دهم درصد عشایر استان را به خود اختصاص می‌دهند افزود: کارخانه چرم کرک سازی در خوسف مجوز گرفته و به بانک معرفی شده است اما انتظار داریم هم بانک و هم سرمایه‌گذار جدی‌تر باشد چرا که کرک شهرستان خوسف بی‌نظیر است و کشورهای اروپایی به دنبال آن هستند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۳۳۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دامداری , اقتصاد