چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۳

واکسیناسیون بیش از 400قلاده سگ صاحبدار بر علیه بیماری هاری

تعداد410قلاده سگ صاحبدار توسط اکیپ‌های واکسیناسیون شبکه دامپزشکی قاینات از ابتدای سال جاری تا کنون در برابر بیماری خطرناک هاری مایه کوبی شدند.
واکسیناسیون بیش از 400قلاده سگ صاحبدار بر علیه بیماری هاری
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر محمودی زاوه سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان گفت : در راستای اقدامات بهداشتی مبارزه و کنترل بیماریهای خطرناک دامی و مشترک بین انسان ودام از ابتدای سال جاری تاکنون اکیپ های واکسیناسیون این شبکه موفق به واکسیناسیون 410 قلاده سگ علیه بیماری هاری شدند .
دکتر محمودی زاوه افزود : با توجه به اهمیت مبارزه با بیماریهای مهلک وکشنده وقابل انتقال از دام به انسان ،اکیپهای واکسیناسیون دولتی برابر برنامه سالانه اقدام به مایه کوبی سگهای صاحبدار خانگی و همراه گله علیه بیماری خطرناک هاری می نمایند .
بیماری هاری یک بیماری کشنده قابل انتقال از دام به انسان می باشد که با گازگرفتگی حیوانات احتمال سرایت بیماری هاری از دامهای بیمار به انسان وجود دارد. بروز و شیوع احتمالی بیماری هاری را با انجام واکسیناسیون سگهای صاحبدار، اتلاف سگهای ولگرد و توجه شهروندان به توصیه ها و هشدارهای بهداشتی دامپزشکی و مراکز بهداشت می توان جلوگیری نمود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۴۰۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , واکسیناسیون , دامپزشکی