سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۲
پژوهشگر حقوق عمومی:

امنیتی کردن فضا با چند پیامک مخالف شعار آزادی بیان است/ خط وادادگی و سازش در صحبت‌های برخی مسؤولین وجود دارد

پژوهشگر حقوق عمومی گفت: از دلایل تلاش برای امنیتی کردن فضا با چند پیام این بود که برای دوماه بعد اجازه گفتمان‌سازی ندهند و فضایی را ایجاد کردند که مخالف شعار آزادی بیان است.
امنیتی کردن فضا با چند پیامک مخالف شعار آزادی بیان است/ خط وادادگی و سازش در صحبت‌های برخی مسؤولین وجود دارد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، سیدمرتضی موسوی‌نژاد در خصوص دلایل واکنش‌های غیرمنطقی افرادی مانند علی مطهری به پیامک‌های دانشجویان، اظهار داشت: این افراد خودشان می‌فهمند چه خبر است و برخلاف برجام که چند سال برای آن گفتمان‌سازی شد در خصوص موضوع FATF بدون هیچ گفتمان‌سازی دو لایحه از آن تصویب شد.
 وی با بیان اینکه جلوی ادامه تصویب FATF گرفته شد و امیدواریم پالرمو که تصویب شده نیز برگردد، گفت: افرادی در این موضوع برنامه‌ریزی کردند که آهسته آهسته تصویب شود تا کسی متوجه حقیقت کار نشود.
پژوهشگر حقوق عمومی با اشاره به حساس شدن عده‌ای در این موضوع، گفت: برخی از خواص در این موضوع کف میدان هستند اما متأسفانه صحبت سران سیاسی را نمی‌بینیم و باید پرسید که چرا اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری، ایثارگران، رهپویان و مؤتلفه صحبت نمی‌کنند؟
موسوی‌نژاد خاطرنشان کرد: عده معدودی از افراد در این خصوص صحبت می‌کنند و اگر کسی می‌گوید اطلاع ندارم باید مطالعه کند تا مطلع شود.
وی با اشاره به دلایل امنیتی کردن فضا توسط برخی از نمایندگان و در واکنش به دیپلماسی پیامکی دانشجویان گفت: موضوعی که عنوان شد سرمنشأ پیامک‌ها از مشهد است مسخره کردن خودشان و دیگران بود چراکه گروه‌های مردمی در شهرهای مختلف وجود دارد و مرکز کار آن جنبش‌های دانشجویی و تهران است.
پژوهشگر حقوق عمومی با بیان اینکه پیامک‌های دانشجویان بسیار مؤثر بود، تصریح کرد: علت واکنش‌های غیرمنطقی عده‌ای این است که دو ماه دیگر که این لایحه بخواهد تصویب شود با توجه به فضایی که آن‌ها ایجاد کرده‌اند کسی جرأت نکند پیامک دهد و یا در صحن علنی طومارها را نشان دهد چراکه بعد از اینکه آقای پژمان‌فر این کار را کرد تاوان داد و از ریاست کمیسیون فرهنگی عوض شد و فردی از فراکسیون امید به جای ایشان آمد که معنای فرهنگ، غرور و عزت ملی را نمی‌فهمد.
موسوی‌نژاد خاطرنشان کرد: آقای عارف توییت زده بود که برخلاف جنبش‌های دانشجویی اصوالگرا جریانات اصلاح‌طلب فعال نیستند و من گفتم اشتباه شما این است که جنبش‌های دانشجویی را سیاسی دانستید چراکه جنبشی که به احزاب وابسته است در کف دانشگاه قبول‌شده نیست.
وی ادامه داد: اینکه جنبش‌های دانشجویی به حاکمیت و قانون اساسی وابسته و معتقد به ارزش‌ها هستند یک افتخار است.
پژوهشگر حقوق عمومی تصریح کرد: از دلایل تلاش برای امنیتی کردن فضا با چند پیامک این بود که برای دوماه بعد اجازه گفتمان‌سازی ندهند و مخالفت با آن مخالفت با نظر مردم و مخالفت با پیشرفت کشور دیده شود و فضایی را ایجاد کردند که مخالف شعار آزادی بیان است.
موسوی‌نژاد با اشاره به موفق نبودن برجام، افزود: خط وادادگی و سازش از روی ساده‌لوحی را در صحبت‌های آقای عراقچی می‌توان حس کرد و می‌گویند مسائل بانکی 4 مشکل دارد که به عوامل داخلی، برجام، FATF و تحریم‌های مختص آمریکا که برداشته نشد برمی‌گردد.
وی با بیان اینکه برای حل یک چهارم مشکلات می‌گویند که  به FATF گزارش دهیم و از حل مسائل داخلی سخن نمی‌گویند، خاطرنشان کرد: باید به کشورهای عضو FATF که بعضاً دشمنان هستند بگوییم که بدانید ما به تروریست‌ها پول نمی‌دهیم در حالی‌که تروریست از دید این کشورها حزب‌الله، حماس و حتی بانک انصار و امثال این گروه‌ها است.
پژوهشگر حقوق عمومی ادامه داد: می‌خواهند بگویند مشکلات کشور را که از درون حل می‌شود تنها باید از بیرون حل کرد و باید FATF تصویب شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۶۵۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , FATF