شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت:

اجرای خط انتقال گاز سربیشه به نهبندان موفق‌ترین پروژه‌ شرکت گاز در کشور است

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: احداث خط انتقال گاز سربیشه به نهبندان از لحاظ شاخص‌های کیفیت، زمان هزینه و اجرا یکی از موفق‌ترین پروژه‌های شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران است.
اجرای خط انتقال گاز سربیشه به نهبندان موفق‌ترین پروژه‌ شرکت گاز در کشور است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسن منتظرتربتی که به منظور افتتاح عملیات گازرسانی به شهرهای نهبندان و شوسف به خراسان جنوبی سفر کرده است صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مدت زمان 18 ماه اجرای پروژه خط انتقال گاز سربیشه- نهبندان مصوب شده بود اما باهمگرایی و تفکر تیمی همه عوامل دست‌اندرکار سبب شد تا این  پروژه در کمتر از 11 ماه به اتمام برسد.
وی با بیان اینکه این پروژه به عنوان الگوی جدیدی در ارتقای کیفیت زمانی پروژه‌ها در شرکت گاز ارایه می‌شود تصریح کرد: هیچ‌گاه اجازه ندادیم پروژه در مواجهه با موانع فرارو متوقف شود.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با اشاره به اینکه نیازهای کالایی پروژه از طریق موجودی انبار تامین شده افزود: در مقاطعی نیز با حمایت و تعامل با تولیدکنندگان داخلی تلاش شد تا به هر نحو ممکن اقلام مورد نیاز را تامین و به پروژه برسانیم.
منتظرتربتی توجه به برنامه‌ریزی و منابع انسانی را یکی دیگر از عوامل موفقیت این پروژه برشمرد و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی پروژه به صورتی انجام شد تا در هر لحظه میزان پیشرفت پروژه رصد و در صورت بروز کوچک‌ترین مشکل همکاران بلافاصله نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنند.
 مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با بیان اینکه هر زمان پیمانکار با کمبود نیروی فنی روبه‌رو شده است نیروهای متخصص طرح از دیگر پروژه‌ها به یاری آمدند گفت: این افراد با تجربه بالای خود به برطرف کردن موانع و روند تکمیل پروژه شتاب بخشیدند.
99 درصد خانوار شهری خراسان جنوبی از نعمت گاز بهره‌مند شدند
سید محمود هاشمی صبح امروز در حاشیه مراسم گازرسانی به شهرستانهای استان خراسان جنوبی به آخرین وضعیت گازرسانی به خراسان جنوبی اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 99 درصد جمعیت شهری و 53 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهرهمند هستند.
وی با بیان اینکه تاکنون 29 شهر خراسان جنوبی از نعمت گاز بهرهمند شدند افزود: 3 شهرستان خراسان جنوبی در سال جاری از نعمت گاز بهرهمند شدند.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی بیرجند، خوسف، قاین، آرین شهر، خضری، دشت بیاض، نیمبلوک، آیسک، سرایان، سه قلعه، فردوس، اسلامیه، بشرویه، طبس، ارسک، مود، سربیشه، عشق آباد، اسدیه، قهستان، محمدشهر، اسفدن، حاجی آباد، زهان، گزیک، طبس مسینا، آبیز، نهبندان، شوسف و درح را از جمله شهرهای گازدار خراسان جنوبی عنوان کرد.
هاشمی تعداد شهرهای در دست اجرا را شهرستان دیهوک عنوان کرد و تصریح کرد: درصد خانوار شهری در دست اقدام 0.5 درصد است.
وی تعداد روستاهای گازدار استان را 385 روستا عنوان کرد و خاطرنشان کرد: از این تعداد 101 روستا در سال جاری گازدار شدند و همچنین درصد خانوار روستایی گازدار استان نیز 53 درصد است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی با بیان اینکه 285 روستا در حال گازرسانی هستند یادآور شد: همچنین درصد خانوار روستایی در دست اجرا 21 درصد و درصد خانوار روستایی گازدار و در دست اجرا نیز 74 درصد است.
هاشمی با اشاره به اینکه تعداد جایگاههای cng بهرهبرداری شده 24 جایگاه است اظهار داشت: در حال حاضر میزان شبکه تغذیه و توزیع استان 5 هزار و 654 کیلومتر است.
وی میزان خطوط انتقال گاز استان را 980 کیلومتر عنوان کرد و افزود: از این میزان 154 کیلومتر از خطوط انتقال مربوط به سال جاری بوده است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی میزان انشعابات خراسان جنوبی را 118 هزار و 175 انشعاب عنوان کرد و گفت: از این تعداد 74 هزار و 654 انشعاب شهری و 43 هزار و 521 انشعاب روستایی است.
هاشمی مجموع کل اشتراک و پذیرش شده را 222 هزار و 122 مشترک دانست و بیان کرد: از این تعداد مشترک 173 هزار و 82 مشترک شهری و 49 هزار و 40 مشترک روستایی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۳۶۰
کلمات کليدی: آفات , سربیشه , گازرسانی