سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
مدیرعامل شرکت کویر تایر گفت:

تسهیلات یارانه دار به اتمام طرح های نیمه تمام کمک می کند

مدیرعامل شرکت کویر تایر گفت: تسهیلات یارانه دار می تواند به اتمام طرح های نیمه تمام کمک کند و با تخصیص اعتبار مورد نیاز منابع بلوکه شدن این شرکت به بهره برداری خواهد رسید.
تسهیلات یارانه دار به اتمام طرح های نیمه تمام کمک می کند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، سید محمدحسین زینلی دوشنبه شب در نشست فعالان اقتصادی استان خراسان جنوبی با معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه که در محل کارخانه کویر تایر برگزار شد اظهار داشت: اگر این کمک ها در نظر گرفته نشود سرمایه کارخانه از دست خواهد رفت.
وی با اشاره به تاریخچه احداث کارخانه کویر تایر افزود: سهم این کارخانه از تولید تایر کشور به لحاظ وزنی 11 درصد است و 23 درصد تایر سواری در کشور توسط این کارخانه تولید می شود.
مدیرعامل شرکت کویر تایر گفت: 37 درصد خودروسازان کشور، تایر مورد نیاز خود را از این شرکت تامین می کنند.
وی با تاکید بر اینکه سرمایه شرکت کویرتایر از منابع اندک جمع آوری شده است اضافه کرد: با همین سرمایه های اندک کارهای بزرگی انجام شده که حاصل آن چندین رکورد در سطح ملی بوده است.
زینلی با بیان اینکه این شرکت به تنهایی به اندازه 93 درصد سه محصول استراتژیک ارزش افزوده تولید می کند گفت: البته این واحد تولیدی با مشکلاتی هم مواجه بوده که مهمترین این مشکلات کمبود ظرفیت تولید تایر است.
وی به مصوبه اولین سفر هیات دولت در سال 93 به استان خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: در این سفر 100 میلیون یورو برای اجرای طرح توسعه کویر تایر اختصاص یافت که هنوز محقق نشده است.
وی بیان کرد: اگر این رقم در راستای اجرای طرح توسعه محقق نشود با توجه به تورم و افزایش روزافزون هزینه ها، چراغ های کارخانه خاموش خواهد شد.
مدیرعامل شرکت کویر تایر گفت: اگر طرح کوتاه مدت در مدت مشخص شده به انجام نرسد کمبود ظرفیت تولید کویر تایر همه سود کارخانه را خواهد بلعید.
وی ارزش ریالی هزینه های انجام شده برای طرح توسعه کوتاه مدت کویر تایر را 9 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این طرح 17 میلیون دلار اعتبار نیاز داریم.
زینلی یادآور شد: برخی ماشین آلات مورد نیاز این طرح توسعه خریداری شده و آماده حمل است که برای تامین تعدادی دیگر از ماشین آلات نیازمند ارز هستیم.
وی تصریح کرد: با اجرای طرح توسعه 300 نفر اشتغال ایجاد می شود و ظرفیت تولید کارخانه به 10 هزار تن افزایش خواهد یافت.
وی با تشکر از فرصت شناسی و زمان شناسی استاندار که موجبات سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور را به استان فراهم کرد گفت: با توجه به خاطرات خوشی که از این سفرهای استانی در کشور وجود دارد نسیم وزش توسعه را در استان با این سفر احساس می کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۵۰۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , یارانه , تسهیلات