سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰
رئیس عالی مجمع کارآفرینان کشور:

مهم‌ترین اولویت توسعه ایجاد و رونق فرهنگ کارآفرینی است

رئیس عالی مجمع کارآفرینان کشور کارآفرینی را یکی از مهم‌ترین مولفه‌های توسعه کشورها دانست و بیان کرد: ما اگر قرار است ایران را توسعه یافته بدانیم باید کارآفرینی کنیم و بیش از بیش به آن نیاز داریم.
مهم‌ترین اولویت توسعه ایجاد و رونق فرهنگ کارآفرینی است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، امین شاکری، رئیس عالی مجمع کارآفرینان کشور، در سمینار ملی منطقه‌ای جوان خلاق؛ ایران پیشرو در بیرجند بیان کرد: ما اگر قصد داشته باشیم به موضوعی به صورت تخصصی و کارشناسی شده دست یابیم باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.
وی با اشاره به اینکه اولین قدم در زمینه تحول و ایجاد تغییر ساختار فرهنگی آن است، افزود: موضوع کارآفرینی باید فرهنگ سازی شود و اگر این موضوع تحقق نیابد مشکلات عدیده‌ای را ایجاد خواهد کرد.
رئیس عالی مجمع کارآفرینان کشور تصریح کرد: در کشور ما استانی‌هایی با منابع ملی خدادادی وجود دارد اما به خوبی نتوانستیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.
شاکری نیاز خراسان جنوبی را ایجاد ارزش افزوده دانست و تاکید کرد: ایجاد ارزش افزوده فرهنگی، اجتماعی و تاریخی می‌تواند به توسعه این استان کمک کند.
وی کارآفرینی را یکی از مهم‌ترین مولفه‌های توسعه کشورها دانست و بیان کرد: ما اگر قرار است ایران را توسعه یافته بدانیم باید کارآفرینی کنیم و بیش از بیش به آن نیاز داریم.
رئیس عالی مجمع کارآفرینان کشور استقلال اقتصادی را موجب امنیت پایدار و تصمیم سازی در مجامع ملی دانست و تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته دانش‌آموزان از همان دوران ابتدایی وارد پرورش و کارآفرینی می‌شوند اما در ایران تنها آموزش می‌وهند و جایی برای پرورش نیست.
شاکری یادآور شد: به کارگیری دانش در حوزه اشتغال و کارآفرینی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های توسعه است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۷۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , رونق تولید , کارآفرینی