دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی:

زرشک‌کاران محصول خود را به دلالان نفروشند/ دلالان عامل افزایش قیمت زرشک

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با گلایه از اینکه متأسفانه دلالان با دلال‌بازی قیمت زرشک را به اوج رسانده‌اند، گفت: در این راستا در زمان برداشت زرشک، ورود پیدا خواهیم کرد تا قیمت‌ها افت نکند.
زرشک‌کاران محصول خود را به دلالان نفروشند/ دلالان عامل افزایش قیمت زرشک
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی عصمتی‌پور اظهار داشت: برای کمک به جامعه هدف خود هر اقدامی را انجام داده و برای اینکه بتوانیم دلالان را در موقع خرید محصولات، از حذف یا به حداقل برسانیم، تشکل‌ها را وارد می‌کنیم تا با قیمت مناسب محصولات کشاورزان را خریداری نمایند.
وی افزود: در حال حاضر به دلیل اینکه قیمت نهایی زرشک مشخص نیست، قیمت زرشک حباب داشته که باعث افزایش قیمت زیاد آن شده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ما در تلاش هستیم که کشاورز ما متضرر نشود و خریدار هم با قیمت مناسب بتواند محصول مورد نظر را خریداری نماید، اضافه کرد: امسال میزان برداشت زرشک نسبت به سال گذشته بسیار خوب است که در این راستا در فصل برداشت زرشک، برای جلوگیری از سوءاستفاده دلالان، شرکت تعاونی‌ها را درگیر خواهیم کرد تا اگر دلالان زرشک را با قیمت بسیار پایین از کشاورزان خریداری می‌کنند شرکت تعاونی‌ها با یک قیمت کارشناسی‌شده زرشک را خریداری کنند تا کشاورز ضرر نکند.

زرشک‌کاران محصول خود را به دلالان نفروشند
عصمتی‌پور افزود: برداشت زرشک همزمان با برداشت گل زعفران مصادف می‌شود و به همین دلیل کشاورز به دلیل بارندگی، کمبود نیروی کارگری و تازه‌فروشی محصول خود را سر مزرعه به دلال می‌فروشد که به‌نوعی تنها به برداشت یک محصول خود بپردازد.
وی با گلایه از اینکه متأسفانه دلالان با دلال‌بازی قیمت زرشک را به اوج رسانده‌اند، بیان کرد: در این راستا در زمان برداشت زرشک، ورود پیدا خواهیم کرد تا قیمت‌ها افت نکند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , زرشک , جهاد کشاورزی