چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴

همکاری بی واسطه مردم و منابع طبیعی برای بهسازی محیط طبیعی

رئیس اداره ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: جوامع محلی، تشکل‌ها (تعاونی‌ها) و سازمان‌های مردم نهاد و... در حفظ و احیای عرصه‌های منابع طبیعی با سازمان محیط زیست و منابع طبیعی مشارکت فعال خواهند داشت.
همکاری بی واسطه مردم و منابع طبیعی برای بهسازی محیط طبیعی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، سیدمحمود حسینی، امروز ۲۲ خرداد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور، شيوه نامه مرتبط با آيين نامه اجرايي بند ب ماده 29 قانون احكام دائمي برنامه‌های توسعه كشور در راستای جلب مشارکت جوامع محلی، تشکل‌ها و تعاونی‌ها در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری را به ادارات كل منابع طبيعي استان‌ها ابلاغ كرد.
وی افزود: در این شيوه نامه كه ابتداي خردادماه جاري به تصويب شوراي مديران رسيده، با تاكيد به برنامه ريزي‌های لازم و استفاده از ظرفيت‌های قانونی موجود، خواستار جلب مشاركت تشكل‌ها، تعاونی‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های سازمان جنگل‌ها شد.
حسینی افزود: بر اساس این شیوه نامه مديران منابع طبيعي استان‌ها مسئول انجام مفاد قانون آيين نامه مرتبط و شيوه نامه ارسالی بوده و از آنان خواسته شده زمينه‌های لازم در تحقق هر چه بيشتر مشاركت فعال و مسئولانه آنان در امر حفظ، احياء و توسعه منابع طبيعي كشور را به نحو مطلوب فراهم کنند.
وی ادامه داد: باید در فرآيند صدور مجوز فعاليت تشكل‌ها، تعيين صلاحيت تشكلات، اساسنامه تاسيس تعاونی‌ها، گواهي مجوز فعاليت تشكلات و تعاونی‌ها و همچنين فرم‌های گزارش دهي آنان را بر اساس مفاد شيوه نامه مورد توجه قرار گیرد.
رئیس اداره ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دفتر آموزش، ترويج و مشاركت مردمي موظف است ضمن انجام برنامه ريزی لازم در زمينه ساماندهی ايجاد تشكل در استان‌ها، مسئول پيگيري و نظارت بر روند انجام كار و تنظيم و ارائه گزارشات لازم در موضوع صدور مجوز فعاليت تشكل‌ها باشد، تصریح کرد: این موضوع باید در بازه زماني 15 روزه انجام شود.
حسینی بیان کرد: بر اساس آيين نامه اجرايي بند (ب) ماده (29) قانون احكام دائمی برنامه‌های توسعه كشور، دولت به سازمان جنگل‌ها و سازمان حفاظت محيط زيست اجازه داده است راساً و بدون واسطه و تنها از طريق مناقصه با جوامع محلي و روستايي، عشايری، تعاونی‌ها و سازمان‌های مرد نهاد تخصصی كه براي تحقق اهداف مشخص و مشترك مرتبط با حفاظت، احيا، اصلاح و بهسازي محيط زيست و منابع طبيعی در چارچوب قوانين و مقررات، داراي مجوز فعاليت از دستگاه اجرايی هستند، قرارداد همكاری ببندند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۶۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آبخيزداري , منابع طبیعی