دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۱
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی خبرداد:

افزایش همسرآزاری در خراسان جنوبی/ ۳۲ پرونده قصور پزشکی ثبت شد

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی با بیان اینکه طی سال گذشته خراسان جنوبی در زمینه ثبت پرونده‌های همسر آزاری نسبت به سال گذشته ۱.۶ درصد افزایش داشته است، گفت: طی سال گذشته ۳۲ پرونده کمیسیون قصور پزشکی ثبت شده است.
افزایش همسرآزاری در خراسان جنوبی/ ۳۲ پرونده قصور پزشکی ثبت شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مصطفی جعفرزاده، امروز ۳ تیر، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال گذشته ۱۸ هزار و ۵۷۱ مورد پرونده معاینات بالینی بررسی شده که منجر به صدور نظریه کارشنای برای ارائه به مراجع قضایی شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر معاینات بالینی در خراسان جنوبی مربوط به تصادفات و نزاع می‌شود، افزود: اگرچه آمار نزاع در خراسان جنوبی در مقایسه با کشور پایین است، اما افزایش درصد رشد در مقایسه با کشور نگران کننده است.
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی با اشاره به رشد مصدومان ناشی از تصادقات، تصریح کرد: ۴۱۶۹ مورد مصدومین حوادث ترافیکی در پزشکی قانونی استان معاینه شده‌اند.
جعفرزاده با اشاره به اینکه خراسان جنوبی به لحاظ رشد آمار مصدومین ناشی از حوادث ترافیکی در کشور رتبه اول را داشته است، اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تلفات ناشی رانندگی ۵۰ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه طی سال گذشته ۲۴۶ مورد فوتی ناشی از حوادث ترافیکی داشته‌ایم، تصریح کرد: مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی بیان کرد: ۱۷۶ مورد از فوتی‌های سال ۹۷ مربوط به تصادفات جاده‌های برون شهری، ۳۶ مورد مربوط به حوادث درون شهری و ۳۴ مورد موبوط به حوادث جاده‌ای و خاکی بوده است.
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی بیان کرد: ۱۳۹ مورد از فوتی‌ها در محل حادثه رخ داده، ۹۲ مورد در بیمارستان و ۱۲ مورد حین انتقال به بیمارستان فوت شده‌اند.
جعفر زاده با بیان اینکه بیشترین عامل فوت از نظر خودرو با ۴۵ مورد موبوط به پراید است، تصریح کرد: در سال ۹۶ یک مورد فوت در پژو ۲۰۶ داشته‌ایم که طی سال گذشته به ۱۱ مورد افزایش یافته است.
وی افزود: فوتی‌های حوادث ترافیکی درون شهری در سال ۹۷ نسبت به سال قبل آن ۴۴ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی با بیان اینکه شایع ترین علت فوت در تصادفات، بوده است، تصریح کرد: در سال گذشته ۴۶۷ مورد ارجاع از مراجع قضایی برای معاینه جسد، صدور گواهی فوت و جواز دفن داشته‌ایم.
جعفرزاده با اشاره به اینکه مرگ ناشی از حوادث با وسایل نقلیه را در صدر فوتی‌ها دانست و افزود: ۵۷.۹ درصد علل فوت تعیین شده توسط پزشکی قانونی در سال گذشته مرتبط با حوادث رانندگی بوده است.
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی بیان کرد: طی سال گذشته ۲۴۴ مصدوم ناشی از کار به پزشکی قانونی استان ارجاع شده‌اند که این میزان نسبت به سال قبل ۴۴ درصد افزایش داشته است.
جعفرزاده با بیان اینکه متوفیان ناشی از غرق شدگی، ۱۱ مورد، چهار مورد در سدها و بندهای استان، دو مورد در استخر کشاورزی، یک مورد در حوض و چهار مورد در سایر مکان‌ها بوده است، اظهار کرد: ۱۰ متوفی ناشی از حوادث کار ثبت شده است.
جعفرزاده کمبود پزشک را یکی از دغدغه‌های پزشکی قانونی استان دانست و افزود: طی سال گذشته توانستیم هفت دانشجوی سال آخر پزشکی را به پزشکی قانونی جذب کنیم.
وی ادامه داد: طی سال گذشته ۳۲ پرونده کمیسیون قصور پزشکی ثبت شده که نسبت به سال قبل ۳۹ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ۱۴۸ مورد پرونده سقط درمانی تشکیل شده که از این تعداد ۹۸ مورد قابلیت دریافت مجوز سقط را داشته‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۹۲۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , همسرآزاری , پزشکی قانونی