چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸

مجموعه‌ی آموزشی EIGHT متولی آموزش علمی و فرهنگی زبان خارجه

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: مجموعه آموزشی EIGHT یا هشت متولی آموزش علمی و فرهنگی زبان‌خارجه در استان زیر نظر جهاد دانشگاهی است.
مجموعه‌ی آموزشی EIGHT متولی آموزش علمی و فرهنگی زبان خارجه
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، مجتبی ابراهیمی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان خراسان جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از سال ۱۳۵۹ در حوزه‌ی های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، تجاری سلفی و اشتغال فعالیت هایی را در کشور انجام داده است که پشتوانه‌ این فعالیت ها در زمینه‌ی فرهنگ بوده است.
ابراهیمی افزود: جهاد دانشگاهی برای اینکه نگاه فرهنگی داشته باشد، نیازمند جمع‌آوری اطلاعات دقیق و غنی است که با این اطلاعات بتواند در همه زمینه‌ها ورود کند. به همین منظور، برای عدم توجه به مقوله‌ی آموزشی بحرانی در حد بحران جنگ در نظر گرفته اند.
وی افزود: مسائل فرهنگی که در دوره‌های آموزشی بیان می‌شود، ذهن را به سمت خاصی می‌برد که این ناشی از شیوه‌ی آموزشی و منابع کمک آموزشی که معرفی شده اند، می‌باشد.
ابراهیمی ادامه داد: جهاد دانشگاهی در حوزه‌ی آموزش زبان های خارجه یکی از قدیمی‌ترین نهاد‌هایی است که فعالیت دارد و طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب به آموزش های غیر زبان انگلیسی هم توجه کرده که این مقوله در بقیه موسسات آموزشی یا دیده نمی‌شود و یا در کنار آن پرداخته می‌شود.
وی بیان کرد: مجموعه‌ای که امروز معرفی خواهدشد، پروژه‌ای به نام EIGHT و یا هشت است که به دلیل مبارکی وجود امام هشتم، امام رضا علیه السلام با عنوان هشت نامگذاری شده است.
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان خراسان جنوبی ادامه داد:این مجموعه‌ی آموزشی حاصل تلاش هشت سال متخصصین جهاد دانشگاهی و همچنین ۷گروه و ۲۴ نفر متخصصین معتبر کشور است که دارای ۱۶ ترم و هر ترم دارای ۲ سر فصل آموزشی است.
وی افزود در این مجموعه به نوعی تلاش شده که آن دغدغه فرهنگی جامعه که شاید مسائل آموزشی را تحت الشعاع قرار داده، برطرف شود.
ابراهیمی افزود: جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی تنها نماینده برگزار کننده‌ی دروه آموزشی EIGHT و آموزش زبان انگلیسی با این محوریت می‌باشد.
نرگس معصومی مفرد مدیر کالج زبان های خارجی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی در این نشست خبری بیان کرد: گاهی منابع علمی و دانشگاهی هنوز وابستگی هایی به غرب و منابع غربی دارند که یکی از این وابستگی ها منابع آموزشی زبان های خارجی و زبان انگلیسی است.
وی افزود: مجموعه‌ی آموزشی EIGHT برای اولین بار توسط جهاد دانشگاهی برای حل دغدغه ها و مشکلات دیگر منابع آموزشی و همچنین با احترام به هویت ایرانی-اسلامی ما به عرصه ظهور رسیده است.
مدیر کالج زبان های خارجی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی افزود: این مجموعه در کنار ویژگی های علمی بر ویژگی های فرهنگی نیز تاکید بسیاری دارد.
معصومی مفرد بیان کرد: سبک کار این مجموعه به نحوی است که از همان ترم های پایه وارد این مجموعه شده و به صورت پله پله با آزمون‌های بین‌المللی آشنا شده و آمادگی لازم برای این آزمون ها را فرامی‌گیرند.
وی بیان کرد: مهم‌ترین ویژگی و تفاوت این مجموعه با سایر مجموعه ها در فناوری چند رسانه‌ای که در آن گنجانده شده است، می‌باشد.
مدیر کالج زبان های خارجی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی اظهار داشت: ویژگی فرهنگی این مجموعه بالابردن حس خودباوری و فرهنگ در انسان است که در این مجموعه تلاش بر بالابردن فرهنگ ایرانی غنی شده است. این دوره آموزشی ملزم است که تمامی دوره های آموزشی را با تعرفه دولتی برگزارکند.
وی ادامه داد: از زمستان سال ۹۷ این دوره ها را برگزار کرده‌ایم که با ورود به ترم های بالاتر منابع آموزشی جدید جایگزین می‌شوند.
معصومی مفرد ادامه داد: نحوه ثبت نام به این شکل است که متقاضیان در ابتدا می‌توانند یا از ترم اول جذب شوند و یا برای آنان آزمون تعیین سطح در نظر گرفته می‌شود و از طریق سامانه‌ی رویش و یا به صورت حضوری می‌توانند ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۹۴۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد دانشگاهی , اشتغال