جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
مدیركل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی:

احصاء تهدیدات، مهم‌ترین بخش پدافند غیرعامل است

مدیركل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی گفت: پاشنه آشیل پدافند غیرعامل، احصا تهدیدات است و ما اگر تهدیدات منطقه را احصا نکینیم، نمی‌توانیم نقاط ضعف خود را شناخته و آن‌ها را برطرف کنیم.
احصاء تهدیدات، مهم‌ترین بخش پدافند غیرعامل است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمدعلی آخوندی، امروز ۱۳ تیر، در ️کمیته پدافند غیرعامل شهرستان بیرجند اظهار کرد: برنامه‌هایی را در سال جاری برای ادارات ارسال کرده‌ایم و این موارد باید در دستور کار قرار بگیرد.
وی افزود: پدافند غیرعامل شامل اقدامات پیش گیرانه در برابر تهدیدات دشمن بود اما این قدامات پیشگیرانه در پدافند غیر عامل صرفا پیشگیری نیست بلکه مقابله است.
مدیركل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: اگر با تهدید سایبری دشمن مقابله نشود، زمانی که دشمن وارد فاز عملیات شود قطعا از مشکلات ما برای ضربه زدن به ما استفاده می‌کند.
آخوندی افزود: پدافند غیرعامل بسیار مهم تر از مدیریت بحران‌های طبیعی است چراکه دشمن به ما وقت نمی‌دهد تا تهدیدش را خنثی کنیم و ممکن است ما در حال خنثی کردن یک تهدید باشیم که بلافاصله تهدید دیگری از سوی دشمن برسد.
وی بیان کرد: از نکات مهم در بحث پدافند غیرعامل، آموزش است که باید به دنبال آن باشیم تا به درستی به مردم منتقل کنیم.
مدیركل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: در بحث آموزش و اطلاع رسانی در حال انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با صدا و سیما برای استفاده از ظرفیت‌های آن در حوزه اطلاع رسانی اعم از برگزاری میزگردهای تخصصی و پخش کلیپ‌های آموزشی در طول سال هستیم.
آخوندی گفت: پاشنه آشیل پدافند غیرعامل، احصا تهدیدات است و ما اگر تهدیدات منطقه را احصا نکینیم، نمی‌توانیم نقاط ضعف خود را شناخته و آن‌ها را برطرف کنیم.
وی افزود: برنامه‌هایی را برای سال جاری در حوزه پدافند غیرعامل از جمله آموزش‌های عمومی و تخصصی، رزمایش‌های عمومی و تخصصی و اجرای مطالعات زیربنایی پیش بینی کرده‌ایم.
مدیركل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه حوزه زیستی پدافند غیرعامل بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: باید زندگی خود را در بحث غذایی، دارویی و بهره گیری از دام مدیریت کنیم.
آخوندی با تاکید بر توجه به حوزه فرهنگی پدافند غیرعامل، افزود: در پدافند غیرعامل اقدامات جزیره‌ای بسیاری انجام می‌شود که باید این اقدامات جمع بندی، تلفیق و مستندسازی بشود.
علی ناصری، فرماندار بیرجند نیز در این جلسه با اشاره به پیش رو بودن انتخابات در سال جاری، اظهار کرد: امیدواریم امسال انتخابات به شکل الکترونیکی برگزار شود.
وی یادآور شد: لازم است در ذیل برنامه‌های مدیریتی که در حال اجرای آن هستیم، پیوست مرتبط در بحث پدافند غیرعامل نیز داشته باشد تا زمانی که به نقطه‌ای برسیم که تمام برنامه‌ها و اقدامات دارای پیوست پدافند غیرعامل و اقدامات پیش گیرانه در حوزه آسیب‌های مرتبط با انسان باشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۰۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , پدافند غیرعامل