شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶

حرکت هیئات مذهبی بیرجند از امشب آغاز می‌شود

رئیس هیئات مذهبی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه حرکت هیئات مذهبی در شهر بیرجند از امشب آغاز می‌شود، گفت: در روز عاشورا حرکت هیئات مذهبی از چهار مسیر منتهی به قتلگاه میدان شهدا، میدان امام، خیابان انقلاب و بلوار مصلی پیش‌بینی شده است.
حرکت هیئات مذهبی بیرجند از امشب آغاز می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از فارس، غلامرضا عباسی‌مقدم اظهار داشت: هیئات مذهبی باید سیره امام حسین(ع) را ادامه دهند.
وی حرکت و قیام امام حسین(ع) را سبب زنده نگهداشتن دین اسلام دانست و بیان داشت: مداحان و هیئات مذهبی پرچم‌داران عاشورا و بازوی ولایت هستند و باید در راستای حفظ این مهم تلاش نمایند.
رئیس هیئات مذهبی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه حرکت هیئات مذهبی در شهر بیرجند از امشب آغاز می‌شود، تبیین کرد: در روز عاشورا حرکت هیئات مذهبی از چهار مسیر منتهی به قتلگاه میدان شهدا، میدان امام، خیابان انقلاب و بلوار مصلی پیش‌بینی شده است.
اقامه نماز ظهر عاشورا به امامت آیت‌الله عبادی
عباسی‌مقدم از اقامه نماز ظهر عاشورا به امامت آیت‌الله عبادی خبر داد و خطاب به هیئات مذهبی متذکر شد:  هیئات مذهبی باید به اقامه نماز اول وقت توجه جدی کنند، چراکه مهم‌ترین پیام امام حسین(ع) در واقعه عاشورا اقامه نماز اول وقت بود.
وی با بیان اینکه داد مردم از طبل‌های بزرگ در هیئات بلند شده است، بیان داشت: متأسفانه هیئات در سال قبل به این موضوع توجهی نکردند اما امسال در هیئات اصلا نباید طبل بزرگ وجود داشته باشد و تنها یک یا دو طبل کوچک جهت هماهنگی هیئت استفاده شود.
حرکت هیئات مذهبی بدون مجوز ممنوع
رئیس هیئات مذهبی خراسان‌جنوبی با اشاره به صدور مجوز برای هیئات مذهبی در شهر، مطرح کرد: جهت حرکت هیئات در شهر مجوز صادر شده که برخی هیئات توجهی به این موضوع ندارند لذا امسال اگر مجوزی بر روی پرچم هیئت نصب نشده باشد از حرکت آن هیئت جلوگیری می‌شود.
عباسی‌مقدم به راه‌اندازی سامانه جامع خدمات هیئت و مراکز فرهنگی اشاره و مطرح کرد مداحان و هیئات مذهبی می‌توانند جهت عضویت در این سامانه با ارسال شماره یک به سامانه 10004615 به عضویت این سامانه درآیند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۸۴۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، عاشورا ، محرم