دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹
معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد؛

سرمایه‌گذاری ۳۰هزار میلیاردی برای مهار آب‌های مرزی

معاون اول رئیس جمهور گفت: در دولت تدبیر و امید ۳۰ هزار میلیارد تومان برای مهار آب های مرزی سرمایه گذاری شده است.
سرمایه‌گذاری ۳۰هزار میلیاردی برای مهار آب‌های مرزی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی محمدشهر به بیرجند با اشاره به تلاش های دشمنان و در راس آن آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران، اظهارکرد: علی رغم اعمال تحریم های ظالمانه اما با تلاش و همت مردم و مسئولان طرح های دشمنان با شکست مواجه شده است.

 وی با اشاره به اقدامات انجام شده در کشور برای کم کردن دغدغه های زندگی مردم بیان داشت: با وحدت و همدلی باید به نقطه ای برسم وضع معیشتی مردم بهبود پیدا کنتد و شرایط اقتصادی کشور پایدار شود.

 وی با اشاره به موفقیت های ایران در حوزه های مختلف گفت: در بخش آب و برق در سال‌های اخیر کارهای بسیار بزرگی در کشور صورت گرفته‌ و هم اکنون علاوه بر مناطق شهری بسیاری از جمعیت روستایی ما از نعمت برق و آب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

 وی با اشاره به  هشدار کارشناسان نسبت به خاموشی در تابستان بیان کرد: با تلاش مسئولان نه تنها خاموشی نداشتیم بلکه صادرات برق به کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان را نیز داشته ایم.

به گفته وی با صادرات برق علاوه بر تامین نیاز کشورهای همسایه توانسته ایم ایم ارز حاصل از فروش برق را به کشور وارد کنیم.

جهانگیری با اشاره به سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه آب بیان داشت: در دولت تدبیر و امید ۸ میلیارد دلار معادل ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه مهار آب های مرزی انجام داده ایم.

 وی با بیان اینکه در سال ۹۵ نزدیک به سه هزار روستا از آب پایدار برخوردار شدند، ادامه داد: با موافقیت رهبر معظم انقلاب مبنی بر برداشت از حساب صندوق توسعه ملی، این مهم هر سال در حال افزایش است.

به گفته وی سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح‌های آبرسانی کشور از جمله مناطق روستایی هزینه می شود.

 وی بااشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای تامین منابع آبی کشور گفت:  آب یک نیاز اساسی برای توسعه است که باید در مناطقی که مشکل داریم از جمله در خراسان جنوبی طرح‌های آبرسانی سازگار با مناطق کویری را اجرا کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به طرح آبرسانی به شهر بیرجند از محمدشهر، گفت: برای توسعه بیش از پیش خراسان جنوبی نیازمند اجرای طرح‌های مهم و زیرینایی هستیم و امیدواریم طرح هایی از این دست مشکلات پیش روی توسعه خراسان جنوبی را مرتفع کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۲۸۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهانگیری , بیرجند , دولت , سرمایه‌گذاری