دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶

۴۷ درصد تصادفات فوتی و جرحی خراسان جنوبی در جاده‌های روستایی است

فرمانده ‌انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۴۷ درصد تصادفات فوتی و جرحی خراسان جنوبی مربوط به جاده های روستایی است گفت: در بحث کاهش تصادفات باید فکر جدی برداشته شود.
۴۷ درصد تصادفات فوتی و جرحی خراسان جنوبی در جاده‌های روستایی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار مجید شجاع در شورای راهبردی تصادفات استان اظهار داشت: آمار نشان‌دهنده این است که در خراسان جنوبی به نسبت میانگین کشوری میزان تلفات بیش از میانگین کشوری است.
وی با بیان اینکه بخشی از این تلفات و سوانح مرتبط با عامل انسانی است افزود: اما زیرساخت ها نیز نقش قابل توجهی در بروز این حوادث دارند که برخی از زیرساخت ها بنا به عقب ماندگی هایی است که در استان های جدید التاسیس به ارث برده شده است اما در استان ما پس از گذشت چندین سال از تاسیس استان باید رفع می شد.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به نقاط حادثه خیز مرتفع شده در جاده های استان بیان کرد: بسیاری از نقاط حادثه خیز استان در دوبانده شدن مرتفع شده است.
شجاع تصریح کرد: علاوه بر زیرساخت ها بحث فرهنگ ترافیک و توجه به قوانین و مقررات نیز باید مدنظر قرار گیرد و در این راستا رسانه ها می توانند نقش موثری داشته باشند.
وی با اشاره به اقدامات پلیس در بحث کاهش تصادفات خاطرنشان کرد: برخی از اقداماتی که در بحث کاهش تصادفات باید توسط پلیس انجام شود انجام شده است اما افزایش تعداد جریمه ها و توقیف خودروها نشان می دهد که عامل انسانی نقش زیادی در تصادفات دارد.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اکیپ های پلیس نسبت به سایر استان ها در استان حضور فعالی دارند یادآور شد: 47 درصد مجروحان در تصادفات در مراکز درمانی فوت می شوند که این امر باید بررسی شود.
شجاع با تاکید بر اینکه باید فکر جدی در بحث کاهش تصادفات شود اظهار داشت: بیشترین مشکلات را در حوزه طبس و سپس در راه های روستایی داریم چراکه 47 درصد تصادفات فوتی و جرحی در جاده های روستایی صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه در نقاط شهری ایمنی عابر پیاده اهمیت زیادی دارد افزود: باید به منظور کاهش آمار تصادفات موتور سیکلت و عابرین پیاده دستگاه های مرتبط ورود پیدا کرده و فرهنگ سازی کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۷۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , تصادف