سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱

ارسال ۱۱۸ مقاله به همایش ملی وقف/ مردم خود را به وجود مال و فرزند خلاصه نکنند

دبیر همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی از ارسال تعداد ۱۱۸ مقاله در ۱۲حوزه وقف خبرداد و گفت:حدود ۶۰درصد از محققین کشور در این همایش شرکت کردند که ۶۰درصد مقالات به صورت پوستری، ۳۱درصد آن به صورت شفاهی و 9درصد نیز درج در مقالات خواهدبود.
ارسال ۱۱۸ مقاله به همایش ملی وقف/ مردم خود را به وجود مال و فرزند خلاصه نکنند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم، دکتر مکانیکی، دبیر همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با تأکید بر وقف علمی لازمه پیشرفت هرجامعه را رشد و توسعه منابع انسانی آن دانست و اظهارداشت:وقف، موجبات افزایش مشارکت مردم در امور اجتماعی و توسعه علمی جامعه را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه انسانی به عنوان مهم‌ترین رکن توسعه انسانی، برون‌داد آموزش عالی محسوب می‌شود، تصریح کرد:بررسی مباحث وقف و رابطه آن با توسعه انسانی، بررسی ظرفیت‌های وقف در حوزه علم و فناوری و شکل‌دهی موقوفات جدید در حوزه آموزش عالی از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

مکانیکی از ارسال تعداد ۱۱۸ مقاله در ۱۲حوزه وقف خبرداد و گفت:حدود ۶۰درصد از محققین کشور در این همایش شرکت کردند که ۶۰درصد مقالات به صورت پوستری، ۳۱درصد آن به صورت شفاهی و 9درصد نیز درج در مقالات خواهدبود.

حجت الاسلام و المسلمین بخشی پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، موقوفات را رافع و حل کننده موضوعات و مشکلات دانست و ادامه داد:برترین دانشگاه‌های دنیا، از درآمد وقف اداره می‌شوند. وقف صدقه جاریه باقیه است که می‌توان آن را  بهترین صدقه ماندگار دانست.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان از وجود دو نوع وقف موقت و دائم خبرداد و افزود:حدود ۹۸درصد از افراد جامعه، صدقه می‌دهند که این دائمی نیست؛ همه افراد جامعه می‌بایستی خود را در وجود مال و فرزند خلاصه نکرده و اهل وقف باشند که این اندوخته‌ای برای آخرت آن‌هاست.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۹۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , وقف , اوقاف , خراسان جنوبی