سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۴

احیای صنعت گردشگری نیازمند راه‌حل‌های ملی و بین‌المللی است

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند گفت: احیای صنعت گردشگری و کسب و کارهای وابسته برخی راه‌حل‌های ملی و برخی راه‌حل‌های بین‌المللی را می‌طلبد.
احیای صنعت گردشگری نیازمند راه‌حل‌های ملی و بین‌المللی است
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا مجیدی در جلسه ویدئو کنفرانسی با موضوع اقتصاد گردشگری در دوران کرونا و پس از آن، با بیان اینکه بازگشایی یکباره کسب و کارهای وابسته به گردشگری آسیب‌زا است، اظهار داشت: احیای صنعت گردشگری و کسب و کارهای وابسته برخی راه‌حل‌های ملی و برخی راه‌حل‌های بین‌المللی را می‌طلبد.
وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا تمام جنبه‌های زندگی انسان از جمله حوزه اقتصاد را تحت تأثیر قرار داد، بیان‌کرد: گردشگری نیز چون یک صنعت مردم پایه است تحت تأثیر مستقیم کرونا قرار گرفت.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه طبق آمار جهانی در حوزه گردشگری حدود 100 میلیون شغل متأثر از شیوع کرونا شد، افزود: باید تلاش شود تا در کنار تأمین سلامت مردم موضوعات اقتصادی نیز پیگیری شود.

مجیدی با تأکید بر اینکه صنعت گردشگری هم پیشران و هم پیشانی رونق اقتصادی است، تصریح کرد: مصداق بارز اقتصاد مقاومتی صنعت گردشگری است. شیوع کرونا فرصتی برای بازخوانی سیاست‌های ملی در حوزه گردشگری، حفظ میراث فرهنگی و مرمت آن‌ها است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند گفت: در حال حاضر آحاد جامعه بهره‌برداران مستقیم حوزه گردشگری هستند که در این راستا تأمین سلامت مردم برای متولیان صنعت گردشگری یک اولویت مهم است. در بعضی از بخش‌های گردشگری مانند بوم گردی‌ها امکان فعالیت با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی وجود دارد که در این زمینه نیز باید هم‌اندیشی‌های لازم صورت گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۰۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گردشگری , خراسان جنوبی