چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۶
مدیرکل مرکز انتقال خون استان خراسان جنوبی خبرداد:

کاهش ٢٢ درصدی اهدای خون در ماه مبارک رمضان امسال

مدیرکل مرکز انتقال خون استان خراسان جنوبی اظهارداشت: در ماه مبارک رمضان نسبت به مدت مشابه سال قبل، در بخش مراجعین با ۳۱ درصد و در بخش اهداکنندگان خون با ۲۲ درصد کاهش مواجه بوده‌ایم.
کاهش ٢٢ درصدی اهدای خون در ماه مبارک رمضان امسال
 
عاملی، مدیرکل مرکز انتقال خون استان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خراسان‌تایم اظهار داشت: از ابتدا تا بیست و سوم ماه مبارک رمضان ١ هزار و ۴٠٢ نفر به سازمان مراجعه کردند که از این تعداد هزار و ۱۱۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی با بیان اینکه در مقایسه با سال گذشته در بخش مراجعین با ۳۱ درصد و در بخش اهداکنندگان با ۲۲ درصد کاهش مواجه بوده ایم، تصریح کرد: علت این کاهش، نشات گرفته از ابلاغیه های وزارت بهداشت مبنی بر عدم فراخوان عمومی جهت جلوگیری از تجمعات، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و در نهایت متاثر از ماه مبارک رمضان بوده است.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان، آمار تفکیکی اهدای خون در شب‌های قدر امسال را اینگونه بیان کرد: در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان تعداد ۶۴ نفر، شب بیست و یکم ۱۷۷ نفر و شب بیست و سوم نیز ۱۴۱ نفر اهدای خون داشته اند.

عاملی ادامه داد: مراجعین جهت اهدای خون، از همه گروه‌های خونی بوده‌اند و از میان شهرستان‌های بیرجند و طبس که مراکز اهدای خون آن فعال بوده‌، شهرستان بیرجند میزان اهدای بیشتری داشته است.

وی با بیان اینکه با کاهش میزان اهدای خون، در خصوص ذخایر خونی استان تاکنون با کمبود مواجه نشده‌ایم، افزود: از تمامی هم‌استانی‌های عزیز درخواست داریم که اهدای خون را جزو برنامه های خود قرار داده و از آن جایی که اهدای خون امری ضروری و اجتناب ناپذیر است؛ از انجام آن دریغ نکنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , اهدای خون , خراسان جنوبی , ماه رمضان , عاملی