پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۷

سرمایه گذاران حوزه گردشگری نیاز به حمایت‌های ویژه دارند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌جنوبی گفت: سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری خراسان‌جنوبی نیاز به حمایت‌های ویژه در حوزه نرخ تسهیلات، مالیات و قوانین تأمین اجتماعی دارند.
سرمایه گذاران حوزه گردشگری نیاز به حمایت‌های ویژه دارند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حسن رمضانی ظهر پنج شنبه در جلسه هم اندیشی با فعالان صنعت گردشگری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: با توجه به بیمه شدن سه هزار صنعتگر صنایع دستی با همت استانداری در حال حاضر در خراسان‌جنوبی ۱۲ هزار هنرمند صنایع دستی فعالیت دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بیشتر صنایع دستی خراسان‌جنوبی دست بافته‌های داری است، بیان‌کرد: از آنجایی که خراسان‌جنوبی سومین استان در حوزه پنبه کاری است توبافی و مله‌بافی در این منطقه رونق دارد.
رمضانی ادامه‌داد: هر چند مردم ما به گردشگران بیشتر به عنوان مهمان نگاه کرده و با این نگاه با آنان تعامل دارند ولی نباید درآمدزایی از این صنعت را فراموش کنیم.

وی با اشاره از اینکه چرا بین سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری در خراسان‌جنوبی و دیگر استان‌ها تفاوتی وجود ندارد گفت: از نظر مالیات، نرخ تسهیلات و تأمین اجتماعی بین کسی که در خیابان امام رضا (ع) مشهد هتل می‌سازد با آن کسی در نقاط محروم خراسان‌جنوبی هتلی بنا می‌کند هیچ تفاوتی وجود ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: این در حالی است که در راستای رونق گردشگری و افزایش زیر ساخت‌های این صنعت در خراسان‌جنوبی به هیچ وجه نباید آن را با استان‌هایی چون خراسان رضوی و اصفهان یکسان در وضع قوانین بدانیم.
 وی بیان داشت: سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری خراسان‌جنوبی نیاز به حمایت‌های ویژه در حوزه نرخ تسهیلات، مالیات و قوانین تأمین اجتماعی دارند.

رمضانی با اشاره به اینکه باید سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری خراسان‌جنوبی را برای سرمایه‌گذاران جذاب کنیم، بیان‌کرد: در سال‌های اخیر به همت استاندار خراسان‌جنوبی اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه گردشگری خراسان‌جنوبی رخ داده است.
وی یادآور شد: به عنوان نمونه می‌توان به منطقه گردشگری بند دره اشاره کرد که با نگاه ویژه استاندار زیر ساخت‌های خوبی در آنجا فراهم شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۱۱۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گردشگری , خراسان جنوبی , بیرجند