شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷

پرداخت ۱۸۴ میلیارد وام اشتغال به مددجویان خراسان‌جنوبی

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از پرداخت ۱۸۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در نیمه نخست امسال به مددجویان این نهاد در راستای توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت خبر داد.
پرداخت ۱۸۴ میلیارد وام اشتغال به مددجویان خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، رضا سلم‌آبادی اظهار داشت: تعهد سالانه اشتغال برای سال جاری در استان خراسان‌جنوبی چهار هزار و ۳۰۰ طرح بوده که هزار و ۳۲۵ میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از این تعهد در ۶ ماه نخست امسال ۵۵۲ طرح اجرا و ۱۸۴ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی تصریح کرد: طرح‌های اشتغال اجرا شده در زمینه‌های حمل و نقل، خدمات، دامداری، طیور، کشاورزی، زنبور و ماهی، صنعتی، فرش و گلیم و صنایع دستی بوده است.

سلم‌آبادی با بیان اینکه از طرح‌های اجرا شده ۱۳ مورد کارفرمایی بوده است گفت: ۴۲۱ طرح خودکفایی، ۱۰۷ طرح توان‌افزایی و ۲۴ طرح کارانگیزی در ۶ ماه نخست امسال از تسهیلات اشتغال کمیته امداد بهره‌مند شده‌اند.
وی عنوان کرد: ۲۰۸ زن و ۳۴۴ مرد امسال موفق به دریافت تسهیلات اشتغال کمیته امداد شده‌اند که ۲۲۹ نفر در مناطق شهری و ۳۲۳ نفر در مناطق روستایی هستند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی عنوان داشت: در حال حاضر ۱۰۹ هزار و ۶۵۵ مددجو کمیته امداد در خراسان‌جنوبی اعم از معیشت‌بگیر و غیر معیشت‌بگیر هستند و در هفت سال گذشته ۱۵ هزار و ۷۸۴ طرح اشتغال ویژه مددجویان کمیته امداد با استفاده از منابع امداد و دولتی اجرا شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۱۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , بیکاری , اقتصاد , خراسان جنوبی , بیرجند