يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷

ظرفیت چاپ و نشر در استان خراسان جنوبی تقویت شود

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید ظرفیت چاپ و نشر در خراسان جنوبی و در منطقه شرق کشور تقویت شود گفت: در این راستا برای معرفی ظرفیت‌ها، خراسان جنوبی باید یک روزنامه کشوری داشته باشد.
ظرفیت چاپ و نشر در استان خراسان جنوبی تقویت شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سجاد رضایی در جلسه هم اندیشی مدیران و فعالان رسانه‌ای خراسان جنوبی با نماینده بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حضور میدانی برخی مدیران در شرایط کنونی اقتصادی و شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور برای بررسی و رفع مشکلات موجود بسیار ستودنی است.

وی به مشکلات خبرنگاران اشاره کرد و افزود: متأسفانه خبرنگاران در موضوعات صنفی خود به شدت دچار مشکل هستند و تعداد زیادی از آنان از داشتن بیمه محروم هستند.
رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی بیان کرد: طی سال‌های اخیر، قول‌ها و وعده‌های بسیاری برای رفع مشکلات صنفی خبرنگاران داده شده که هیچکدام از این وعده‌ها عملیاتی نشده است.

رضایی خواستار پیگیری این مهم توسط نمایندگان مجلس در کمیسیون فرهنگی شد و تصریح کرد: بسیاری از خبرنگاران حقوق حداقلی دریافت می‌کنند و برای آنان حق الزحمه ثابت درنظر گرفته نشده است.
وی با تاکید بر اینکه باید ظرفیت چاپ و نشر در خراسان جنوبی و در منطقه شرق کشور تقویت شود خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی در نزدیکی کشور افغانستان قرار دارد، می‌طلبد به منظور معرفی ظرفیت‌های استان یک نشریه برای این کشور چاپ شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی یادآور شد: تعدادی از استان‌ها، نشریه ملی دارند که در خراسان جنوبی نیز می‌توان برای چاپ نشریه‌ ملی برنامه‌ریزی کرد.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: یکی از مهمترین اولویت‌ها توسعه استان است و در این راستا باید برای اقدامات نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی در جهت توسعه استان پیوست رسانه‌ای تعریف شود.
علیرضا آیینه‌دار  با اشاره به اینکه شرح وظایف واقعی نمایندگان مجلس هنوز به خوبی برای مردم ترسیم نشده است افزود: در این راستا رسانه‌ها باید فرهنگ سازی کنند.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان کرد: برای حرکت در مسیر توسعه استان باید مسئولان، نمایندگان مجلس و رسانه‌ها به صورت تیمی اقدام کرد.
آیینه‌دار مقدمه توسعه خراسان جنوبی را ایجاد همگرایی در استان دانست و اظهار داشت: در این راستا نمایندگان نقش مهمی را می‌توانند ایفا کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۲۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , چاپخانه , کتاب