يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶

وزیر صمت درباره واردات 420 کانتینر لوازم خانگی آلمانی پاسخگو باشد/ رزم حسینی به مجلس فراخوانده شد

سوال نماینده خمین در مجلس درباره واردات 420 کانتینر لوازم خانگی آلمانی از رزم حسینی وزیر صمت تقدیم هیات رئیسه شد تا وی به مجلس توضیح دهد.
وزیر صمت درباره واردات 420 کانتینر لوازم خانگی آلمانی پاسخگو باشد/ رزم حسینی به مجلس فراخوانده شد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات 420 کانتینر لوازم خانگی آلمانی به کشور که در گمرک رسوب کرده بود از رزم حسینی توضیح خواست. 
وی با طرح سوال و تقدیم آن به هیات رئیسه مجلس از وزیر صمت خواست پاسخگو باشد که چرا لوازم خانگی بوش ساخت کشور آلمان در سال جهش تولید از گمرک مجوز واردات گرفته است؟ 
خلاصه سوال:
چرا دراعتراض  به رای بدوی دیوان عدالت اداری در مهلت مقرر قانونی درخصوص تمدید مجوز ثبت سفارش برای واردات یک محموله 420کانتینریلوازم خانگی اقدام نشده است؟پشت پرده ترک فعل وظایف آن وزارتخانه چیست؟ وزارت صمت منافع تولیدکنندگان را تامین میکند یا واردکنندگان را؟
شرح سوال: 
1-بررسی اسناد و احکام دیوان عدالت اداری، بعد از شکایت صاحب کالا نشان میدهد، وزارت صمت بعد از مهلت قانونی 20 روزه، به رای بدوی دیوان اعتراض کرده است و همین موضوع باعث تایید رای بدوی در دادگاه تجدید نظر و قطعی شدن حکم بدوی شده است. بر این اساس باید مشخص شود در بدنه وزارت صنعت دقیقا کدام بخش در این خصوص قصور داشته است؟ 
2-با توجه به تنگناهای ارزی کشور و صعوبت تولید در شرایط سخت تحریمی و کاهش میزان تولید شرکتهای داخلی به دلیل عدم تامین به موقع ارز وزارت صمت چه پاسخی برای ورود این حجم بزرگ از کالای گروه چهار( که از سال 97 واردات و ثبت سفارش آن ممنوع شده است) دارد؟

 
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۵۹۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بازار , خراسان جنوبی , وزیر صمت , مجلس , اقتصاد