پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۲
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی:

تصادفات شبانه در خراسان جنوبی به کمترین تعداد رسید

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی گفت: محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح، تصادفات این ساعات در معابر شهری را به صفر رسانده است.
تصادفات شبانه در خراسان جنوبی به کمترین تعداد رسید
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا عباسی افزود: همکاری مردم خراسان جنوبی در اجرای محدودیت‌های تردد از اول آذر ماه تاکنون بیش از ۹۰ درصد بوده است.

وی کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات فوتی و ۷۸ درصدی تصادفات جرحی از آغاز محدودیت‌های تردد در استان را نتیجه این همکاری ذکر کرد.
رییس پلیس راهور خراسان جنوبی اظهار داشت: همکاری ارزشمند مردم در رعایت محدودیت‌های ترافیکی هم کرونا هم تصادفات را کاهش داده است و امیدواریم با تداوم همراهی و همکاری مردم این روند کاهشی ادامه داشته باشد.

طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرها از اول آذر امسال همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی آغاز شد و وضعیت سه‌گانه و نوع محدودیت‌های مرتبط، متناسب با روند بیماری در هر شهر تعیین و اعمال می‌شود.
براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا در خراسان جنوبی که امروز یازدهم دی اعلام شد، ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت زرد (متوسط خطر) قرار دارند و فقط بیرجند در وضعیت نارنجی (پرخطر) است.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و پیش از اجرای محدودیت‌های جدید، هفت شهرستان استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) بودند.
استاندار خراسان جنوبی هفته جاری در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: با توجه به مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا، ترددهای شبانه از ساعت ۲۲ تا ۴ صبح در همه شهرهای استان ممنوع است.

حمید ملانوری تصریح کرد: براساس مصوبه‌های قبلی ستاد کرونا، محدودیت تردد فقط برای شهرهای قرمز و نارنجی با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر و از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح بود که براساس مصوبه امروز این اصل منع تردد برای همه شهرهای استان در نظر گرفته شد.
وی افزود: اگرچه آمار مبتلایان و فوتی‌های استان سیر نزولی پیدا کرده و خوشبختانه نرخ شیوع را مهار کرده‌ایم اما همچنان باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیریم.

انتاهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۷۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نیروی انتظامی , بیرجند , خراسان جنوبی , تصادف