شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۸

به هر قیمتی نباید خلق ثروت و اشتغالزایی کنیم

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مخالف تقویت صنعت گردشگری در کشور نیستیم، اما با این نگاه که به هر قیمتی باید با گردشگری خلق ثروت و اشتغالزایی کنیم، مخالفیم.
به هر قیمتی نباید خلق ثروت و اشتغالزایی کنیم
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، حجت الاسلام مجید نصیرایی، شب گذشته یکم اسفند در بازدید از اقامتگاه بوم گردی روستای هدف گردشگری کریت شهرستان طبس گفت: صنعت گردشگری در منطقه نیازمند نگاه ویژه و ترسیم نقشه راه برای فرهنگ سازی و بومی سازی است تا در کنار حفظ مؤلفه‌های اسلامی به رونق اشتغال و درآمد زایی کمک کند.

وی افزود: در توسعه پایدار از مسیر تقویت صنعت گردشگری، نه می‌توان از کنار بی بند و باری، بی حیایی و بی حجابی به راحتی گذشت و نه اعتقادی به بگیر و به بند دارم، باید کار فرهنگی انجام داد.
نصیرایی به حساسیت ویژه کمسیون فرهنگی مجلس به این موضوع اشاره و بیان کرد: در این زمینه برنامه جامعی داریم که بر اساس مطالعات و پژوهش به جایی برسیم تا کارها را نه با امر و نهی پیش ببریم و نه سهل انگاری کنیم.

عضو شورای عالی گردشگری کشور ادامه داد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر و سازمان‌های متولی فرهنگ و گردشگری از نظرات دست‌اندرکاران و سرمایه‌گذاران صنعت توریسم استفاده کنند و تصمیماتشان معطوف به حساسیت‌های منطقه و اعتقادات مذهبی مردم در شهرستان باشد و به فرهنگ‌سازی بومی توجه کنند.
نصیرایی با تأکید بر پرهیز از سیاسی کاری در کارها، تصریح کرد: فرصتی فراهم شده که باید نخبگان و بزرگان شهرستان طبس، فارغ از سیاسی‌کاری و به دور از اختلاف، گرد هم آیند و با کمک به یکدیگر برای توسعه و تعالی منطقه حرکت کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۰۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , اشتغال , بیرجند , خراسان جنوبی