سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۸
پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم:

ساخت مجتمع آزمایشگاهی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه بیرجند توسط یکی از حامیان آموزش عالی خراسان جنوبی

مجتمع آزمایشگاهی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه بیرجند با زیربنای 690 مترمربع در شش ماه آینده به بهره‌برداری می رسد و به نام بانی آن مهندس علی اکبر فلاحی نامگذاری خواهد شد.
ساخت مجتمع آزمایشگاهی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه بیرجند توسط یکی از حامیان آموزش عالی خراسان جنوبی
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از  وزارت علوم؛ طی مراسمی با حضور دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند، مهندس سید محمدحسین زینلی رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه بیرجند، تفاهم نامه ساخت مجتمع آزمایشگاهی دانشکده برق و کامپیوتر این دانشگاه توسط علی اکبر فلاحی یکی از حامیان آموزش عالی خراسان جنوبی به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، دکتر خلیلی در این مراسم با اشاره به فعالیت‌های بنیاد حامیان دانشگاه بیرجند در کمتر از دو سال فعالیت این بنیاد،حمایت‌های حامیان را نه فقط از جنبه مادی بلکه از جنبه معنوی حائز اهمیت و موجب دلگرمی بیشتر دانشجویان و دانشگاهیان دانست.

وی جنبه فرهنگی و فرهنگ سازی در زمینه حمایت از آموزش عالی را مهم توصیف کرد و افزود: امید است بستری فراهم شود که افرادی که قصد خیری داشته باشند از کمک های کوچک و بزرگ بتوانند آن را به منصه عمل و ظهور برسانند.
رئیس دانشگاه بیرجند از اقدام خیرخواهانه مهندس فلاحی در کمک به احداث و توسعه مجموعه آزمایشگاهی که بستر و زیرساخت برای یادگیری مهارت‌های دانشجویان و انجام طرح‌های پژوهشی کاربردی در دانشگاه بیرجند را فراهم می کند تقدیر كرد.

در ادامه مهندس محمدحسین زینلی رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه بیرجند و از پیشکسوتان تولید و صنعت در بیرجند با اشاره به محرومیت های منطقه، ارائه راهکارهای علمی و مبتنی بر دانش را تنها راه رفع این محرومیت‌ها بیان کرد و گفت: دانشگاه تنها جایی است که می تواند به کمک نیروهای فرهیخته موجب پیشرفت و توسعه منطقه شود.

مهندس علی اکبر فلاحی که با نیت خیرخواهانه هزینه پنج میلیارد ریالی ساخت یک مجتمع آزمایشگاهی در دانشگاه بیرجند را تقبل كرده است در مراسم امضای تفاهم نامه ساخت این مجتمع با بیان اینکه فرزندان ما ثروت ها و سرمایه های کشور هستند گفت: تنها سرمایه ای که برای انسان می ماند و باقیات الصالحات است تربیت انسان است و کمک به این فرآیند در هرشکل آن دارای اجر دنیوی و اخروی است.

گفتني است مجتمع آزمایشگاهی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه بیرجند با زیربنای 690 مترمربع در شش ماه آینده به بهره‌برداری می رسد و به نام بانی آن مهندس علی اکبر فلاحی نامگذاری خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۵۰
کلمات کليدی: خلیلی ، دانشگاه ، وزارت علوم ،بیرجند، خراسان تایم ، خراسان جنوبی ، خراسان ،