سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۷
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف گفت:

بزرگترین سد خاکی شرق کشور ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف گفت: بزرگترین سد خاکی شرق کشور در منطقه آرک و بین آباد خوسف واقع شده که در حال حاضر۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
بزرگترین سد خاکی شرق کشور ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، مهدی کرباسچی اظهارداشت: بزرگترین سازه آبخیزداری استان در منطقه آرک و بین‌آباد با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی با حجم کل 91 هزار مترمکعب خاکریزی در حال ساخت است.
وی گفت: 40 هزار مترمکعب خاکریزی در این سد انجام شده و در زمان شروع کار ابتدا عرض باند 100 متر بود که هر چه کار پیش می‌رود کمتر می‌شود و در ارتفاع 13 متری سازه به 13 متر خواهد رسید یعنی میزان کار کم می‌شود و تمام تلاش هم بر این است تا در موعد مقرر پروژه به اتمام برسد.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف گفت: طول تاج این سازه آبخیزداری 200 متر است.
کرباسچی بیان کرد: در پی بارندگی‌های روزهای اخیر در شهرستان خوسف این سازه آبگیری شد و عملیات احداث این پروژه ملی در هفته دولت کلنگ‌زنی شد و ساخت آن با اعتبار 12 میلیارد ریال از نیمه دوم مهرماه شروع شده و بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده قرار است تا پایان آذر ماه امسال به پایان ‌برسد.
وی اظهار داشت: با اجرای این سازه خاکی آرزوی 40 ساله مردم منطقه محقق می‌شود و 260 خانوار روستاهای بین آباد، آرک، حامی، دهن رود و دیگر روستاهای پایین دست تا دشت خور از مزایای احداث آن بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۹۵۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آبخیزداری , منابع طبیعی