سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۲
معاون بهبود توليدات گياهی جهاد كشاورزی خراسان‌جنوبی:

۸۱ درصد مطالبات گندم‌کاران خراسان‌جنوبی پرداخت شد

معاون بهبود توليدات گياهی جهاد كشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: مجموع قیمت گندم خریداری‌شده از کشاورزان 153 میلیارد و 763 میلیون ریال است که از این میزان 124 میلیارد و 278 میلیون ریال به حساب کشاورزان واریز شده که معادل 81 درصد مطالبات گندم‌کاران است.
۸۱ درصد مطالبات گندم‌کاران خراسان‌جنوبی پرداخت شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مهدی عصمتی‌پور با اشاره به کشت محصول گندم و جو در اراضی کشاورزی خراسان‌جنوبی، اظهار داشت:  38 هزار و 285 هکتار از اراضی استان زیر کشت گندم و جو قرار گرفته که از این میزان ۱۸ هزار و ۶۸۰ هکتار به کشت گندم و ۱۹ هزار و ۶۰۵ هکتار به کشت جو اختصاص دارد.
وی بیان داشت: با توجه به بارش‌های خوب بهاره در سطح استان پیش‌بینی می‌شود ۱۲۵هزار و ۷۰۸تن گندم و جو از اراضی کشاورزی استان برداشت شود که از این میزان ۶۳ هزار و ۷۰۸ تن گندم و۶۲ هزار تن تولید جو است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی مطرح کرد: بیشترین سطح زیر کاشت گندم مربوط به شهرستان قاین با سه هزار و ۶۴۰ هکتار و بیشترین سطح زیرکشت جو مربوط به شهرستان بشرویه با شش هزار و ۹۵۰ هکتار است.
عصمتی‌پور از خرید تضمینی گندم همزمان با فصل برداشت این محصول در استان خبر داد و عنوان کرد: برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان 19 مرکز جمع‌آوری در شهرستان‌های استان فعال است.
وی قیمت پایه خرید تضمینی گندم را یک هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت تضمینی جو را یک هزار و ۱۶۳ تومان اعلام کرد و بیان داشت: از ابتدای آغاز خرید تضمینی گندم تا 23 تیرماه میزان هشت هزار و 941 تن گندم از کشاورزان خریداری که از این رقم هشت هزار و 906 تن در سامانه بانک ثبت شد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی اعلام کرد: مجموع قیمت گندم خریداری‌شده از کشاورزان 153 میلیارد و 763 میلیون ریال است که از این میزان 124 میلیارد و 278 میلیون ریال به حساب کشاورزان واریز شده که معادل 81 درصد مطالبات گندم‌کاران است.
عصمتی‌پور با بیان اینکه 29 میلیارد و 485 میلیون ریال از مطالبات کشاورزان باقی مانده که به‌زودی پرداخت می‌شود، بیان داشت: هیچ‌گونه نگرانی بابت پرداخت بهای گندم تحویلی کشاورزان به مراکز خرید وجود ندارد و بهای گندم خریداری‌شده از کشاورزان در اسرع وقت به حساب آن‌ها واریز می‌شود.
وی با اعلام اینکه کار برداشت گندم از 18 هزار و 600  هکتار اراضی کشاورزی استان آغاز شده که پیش‌بینی می‌شود 64 هزار تن گندم از این راضی برداشت شود، تبیین کرد: با توجه به ورود بیش از حد دلالان به خرید گندم و جلوگیری از این مشکل، از کشاورزان انتظار داریم برای تحویل محصول خود به مراکز خرید و جمع‌آوری گندم مراجعه کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۲۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , جهاد كشاورزی