دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸
امام جمعه بیرجند:

دشمن به جنگ اقتصادی نظام اسلامی آمده است

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه دشمن به جنگ سیاسی و اقتصادی نظام اسلامی آمده است، گفت: اما باید حواسمان جمع باشد با شیوه سیاسی خود سر از جبهه در نیاوریم.
دشمن به جنگ اقتصادی نظام اسلامی آمده است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان با تبریک و تهنیت عید سعید قربان اظهار داشت: رعایت تقوا در عبودیت و بندگی پروردگار است و باید تقوا را که سرمایه عمر انسان است قدر بدانیم و این چند روز دنیا را با بندگی خدا رشد کنیم.
وی افزود: عید قربان مظهر عبودیت و نمایشی از تسلیم حضرت ابراهیم(ع) در برابر خداوند متعال است، گفت: هدف اصلی از خلقت انسان عبودیت است و این بدین معنا است که تمام لحظات عمر انسان در زندگی در راه خدا مصرف شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه عبادت فقط خواندن نماز و روزه نیست بلکه تمام زندگی هر فرد باید در جهت رضای خدا و بندگی با بصیرت باشد، تصریح کرد: بصیرت در دین بسیار مهم است و باید در مدیریت زندگی چند روزه دنیا، مدیریت درست داشته باشیم.
آیت‌الله عبادی با بیان اینکه انسان به عبودیت و بندگی خدا نیاز دارد، ادامه داد: عبادت خدا برنامه‌ای از ربوبیت خدا برای انسان است یعنی پروردگار هر موجودی را پرورش می‌دهد.
وی عنوان داشت: انسان برای رسیدن به کمال باید در این دنیا بندگی خداوند را به جای آورد و کسانی که از زیر بار بندگی خدا خارج می‌شوند در واقع پرستش حق را رها و باطل را پرستش می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: امروز اگر افرادی دزدی و حقوق مردم را پایمال می‌کنند به خاطر این است که برای خود از ظواهر دنیا همچون ریاست، پول و مقام بت ساخته‌ و اسیر پرستش باطل شده‌اند.
آیت‌الله عبادی اضافه کرد: راه رشد و کمال از راه فسق، فجور و ظلم جدا و دنیا میدان آزمایش بزرگی است و باید مشخص کنیم در جبهه استکبار هستیم یا در جبهه عدالت و حق.
وی با بیان اینکه مبادا زندگی دنیا را به یک میز و رشوه و ربا بفروشیم، تأکید کرد: مدیریت زندگی در عبودیت و بندگی خداوند است و عبودیت خداوند حقیقتی دارد که کمال است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند با تأکید بر اینکه تقوا، همان مدیریت صحیح زندگی است که خداوند برای رشد و کمال هر انسان دین را آفریده است، خاطرنشان کرد: تسلیم خدا بودن موجب کمال و سعادت انسان می‌شود.
آیت‌الله عبادی بیان کرد: امروز در دنیا وجود دو قطب اعم از استکبار، ظلم و بی‌عدالتی که کشورها و شهرها را ویران و برنامه سلطه بر جهان دارند و قطب مقابل آن عدالت‌خواهی مشهود است.
وی با اشاره به اینکه امروز اربعین حسینی سمبل حرکت بزرگ عدالت‌خواهی است، گفت: امروز برخی از کشورهای منطقه ابزار دست استکبار جهانی شده‌اند و به نام اسلام به جنگ و خون‌ریزی و قتل‌عام مردم می‌پردازند.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه دشمن به جنگ سیاسی و اقتصادی نظام اسلامی آمده است، افزود: اما باید حواسمان جمع باشد با شیوه سیاسی خود سر از جبهه دشمن در نیاوریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۵۸۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , عید قربان