چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۲
مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان جنوبی خبرداد:

کسب 25 نشان مرغوبیت ملی توسط صنایع دستی خراسان جنوبی

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت 10 هزار فعال و هنرمند صنایع دستی در استان گفت: 25 تولید صنایع دستی استان نشان مرغوبیت ملی کسب کرده‌اند
کسب 25 نشان مرغوبیت ملی توسط صنایع دستی خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، حسن رمضانی امروز (4 بهمن ماه) در شورای اداری استان اظهار کرد: 10 هزار فعال و هنرمند صنایع دستی و 25 تعاونی صنایع دستی در رشته های مختلف در استان در حال فعالیت هستند. 
  وی افزود: 25 تولید صنایع دستی استان نشان مرغوبیت ملی کسب کرده‌اند که این امر در بحث فروش آنان تاثیر گذاشته است.
رمضانی با اشاره به اینکه تاکنون 45 مورد تسهیلات اشتغال پرداخت شده که زمینه اشتغال 400 نفر را فراهم کرده است، ادامه داد: از ابتدای امسال 75 پروانه تولید انفرادی و 641 کارت شناسایی برای هنرمندان صنایع دستی استان صادر شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان جنوبی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون فروش صنایع دستی استان بیش از 2 میلیارد تومان بوده است.
وی یادآور شد: با توجه به حضور هنرمندان استان در نمایشگاه های خارجی این امر نشان دهند فعالیت و پویایی این بخش در مسیر توسعه صنایع دستی است.
مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان جنوبی از وجود 20 واحد بوم گردی در استان خبر داد و گفت: امسال بیش از 3 میلیارد تومان تسهیلات از طریق صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.
وی تاکید کرد: در صورتی سرمایه در گردش در اختیار تشکل های صنایع دستی قرار گیرد این تشکل ها فعال و تولید خواهند داشت به عرصه فروش و بازاریابی وارد خواهند شد.
  مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید محل اجرای طرح های گردشگری به ویژه بوم گردی مشخص شود، ادامه داد: تعداد گردشگران خارجی از ابتدای امسال به بیش از 3 هزار نفر رسیده است.
رمضانی خاطر نشان کرد: در صورت بهره مندی مالکان بناهای تاریخی از سوبسید این فضاهای به مکانی برای اقامت گردشگران تبدیل می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۷۰۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میراث فرهنگی , صنایع دستی