شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی خبرداد

بیش از 80 اثر صنایع دستی خراسان جنوبی ثبت ملی شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی صنایع دستی به گردشگران است، گفت: تاکنون بیش از 80 اثر صنایع دستی استان ثبت ملی شده است.
بیش از 80 اثر صنایع دستی خراسان جنوبی ثبت ملی شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حسین رمضانی افزود: اقامتگاه های بومگردی، اماکن تاریخی و بازارچه های صنایع دستی در ایام نوروز بهترین مکان ها برای معرفی و فروش این محصولات است.
وی اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و قرار گرفتن خراسان جنوبی در مسیر شمال و جنوب کشور، اسکان مسافران و گردشگران در دستور کار قرار گرفت که فقط در بحث مدارس 11 هزار نفر روز پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: بقاع متبرکه، مجتمع های آب درمانی، کمپ های موقت، میهمان پذیر و هتل ها از دیگر بخش های اسکان مسافر در استان است که با توجه به حجم مسافر در برخی از شهرستان ها ساماندهی مسافران مقداری مشکل است.
رمضانی با بیان اینکه 23 اقامتگاه بومگردی هم میزبان مسافران و گردشگران نوروزی هستند، افزود: با توجه به قدمت بومگردی جزو استان های مطرح در تعداد اقامتگاه هستیم و تا پایان سال 97 این مکان ها به 33 اقامتگاه خواهد رسید.
وی تصریح کرد: همچنین برای هرچه بهتر معرفی شدن صنایع دستی استان 300 غرفه در 25 بازارچه صنایع دستی فعال هستند و 50 غرفه دیگر به زودی در نمایشگاه بین المللی مشهد مقدس محصولات بومی استان را به متقاضیان عرضه خواهند کرد.
وی با بیان اینکه در سال های آینده خراسان جنوبی باید به مقصد سفر مسافران تبدیل شود، اظهار کرد: جاذبه های تاریخی، گردشگری و طبیعی این استان بی نظیر است و همه مسئولان و مردم باید برای معرفی این جاذبه ها از هیچ تلاشی چشم پوشی نکنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۳۱۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میراث فرهنگی , صنایع دستی