پنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۰
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی‌ خراسان جنوبی خبرداد

فروش یک میلیارد تومان صنایع دستی خراسان جنوبی در نوروز ۹۷

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی‌ خراسان جنوبی از فروش یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان محصولات صنایع دستی استان در بازارچه های نوروزی خبر داد.
فروش یک میلیارد تومان صنایع دستی خراسان جنوبی در نوروز ۹۷
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، حسین عباس زاده عصر امروز در بازدید از بازارچه دائمی صنایع دستی بیرجند با اشاره به برپایی 21 بازارچه صنایع دستی در ایام نوروز امسال در سطح شهرستانهای استان اظهار داشت: 260 غرفه در بازارچه های نوروزی فروش صنایع دستی را داشته اند.
 وی بیان کرد: همچنین در ایام نوروز 97 بیش از 50 سیاه چادر عشایری نیز سوغات محلی و صنایع دستی استان را به مسافران و گردشگران عرضه کرده اند.
 وی از فروش یک میلیارد و 110 میلیون تومان از محصولات صنایع دستی استان در بازارچه های نوروزی خبر داد و گفت: این میزان نسبت به نوروز سال گذشته 100 درصد رشد داشته است.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این آمار بدون احتساب 50 غرفه نمایشگاهی مشهد و فروش صنایع دستی استان در این نمایشگاه استادامه داد: در مدت مشابه سال گذشته  570 میلیون تومان  فروش صنایع دستی  در 175 غرفه را داشته ایم.
عباس زاده بیان کرد: برپایی این بازارچه ها در راستای آشنایی با فرهنگ عشایر، معرفی و عرضه مستقیم صنایع دستی، سوغات و هدایای  استان به مسافران نوروزی و افزایش ماندگاری آنان در شهرهای استان صورت گرفت.
وی با بیان اینکه توجه به هنرهای بومی و سنتی امر مهمی است که باید به آن پرداخته شود، بیان داشت: امیدواریم در سال حمایت از تولید داخلی بتوانیم زمینه رونق هرچه بیشتر صنایع دستی استان را فراهم کنیم.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 4 هزار صنعتگر صنایع دستی در 40 رشته در این استان فعالیت دارند، گفت: حدود 50 درصد هنرمندان صنایع دستی استان را بانوان تشکیل می‌دهند.
وی تصریح کرد: پارچه بافی سنتی، چخل بافی، چرم، گلیم، جاجیم بافی، گلیم بافی، معرق چوب، ظروف مسی، آهنگری و سنگ‌های قیمتی تراش شده از جمله صنایع دستی ارائه شده در بازارچه‌های نوروزی بود.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: استقبال گردشگران از بازارچه صنایع دستی عمارت و باغ اکبریه بیرجند افزایش چشمگیری داشت.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۶۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میراث فرهنگی , صنایع دستی