دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۰
به مناسبت هفته صنایع دستی؛‌

خانه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران در قاین افتتاح می‌شود

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات از افتتاح خانه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران در هفته صنایع دستی خبر داد.
خانه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران در قاین افتتاح می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، شاهرخ عباسی اظهار کرد: میراث فرهنگی قاین به مناسبت روز جهانی صنایع دستی و آغاز این هفته فرهنگی برنامه‌هایی را برگزار خواهد کرد. 
وی افزود: دیدار و تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی شهرستان، تجلیل از صنعتگران و هنرمندانی که در سال ۹۶ موفق به اخذ نشان ملی صنایع دستی در رشته‌های حوله بافی سنتی و سفره آردی شدند از جمله برنامه‌های این هفته خواهد بود.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات بیان کرد: دیدار هنرمندان، صنعتگران و کارمندان اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با امام جمعه شهر قاین و برگزاری  کلاس آموزش تخصصی گوهر تراشی(دوره فست و زاویه) زیر نظر استاد ماهر گوهرتراشی از خراسان رضوی از دیگر این برنامه‌ها است.
عباسی ادامه داد: شهرستان قاینات دارای دو شرکت تعاونی صنایع دستی شامل؛ جاجیم بافی هزارگل قهستان روستای روم و مان اسفدن سرامیک و نیز بیش از  ۱۵۰ کارگاه تولید صنایع دستی در رشته‌های جاجیم بافی، حوله بافی، کاشی هفت رنگ، سفال و سرامیک، تذهیب و نگارگری، ماشته بافی و آهنگری سنتی است که در محیطهای شهری، روستایی و عشایری مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: این کارگاه‌ها در سال گذشته  در بیش از ۲۰ نمایشگاه بین المللی، ملی، منطقه‌ای و استانی شرکت کرده‌اند و بیش از یک میلیارد فروش محصولات صنایع دستی داشتند.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات از افتتاح خانه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران در این هفته خبر داد و بیان کرد: این خانه صنایع دستی در پنج رشته جاجیم بافی، حوله بافی سنتی، چرم دوزی، گوهر تراشی و تذهیب و نگارگری فعالیت خواهد کرد.
عباسی با اشاره به اینکه آموزش، تولید و فروش صنایع دستی از اهداف افتتاح این خانه صنایع دستی است، خاطرنشان کرد: تجهیز و تکمیل این مرکز بیش از ۴۰۰ میلیون ریال هزینه کرد اعتبار داشته است.
وی یادآور شد: امیدواریم با برنامه‌های مدون و جامعی که تدارک دیده‌ایم بتوانیم در سال ۹۷ در راستای اعتلا و رشد و توسعه صنایع دستی اثر گذار باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۲۸۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میراث فرهنگی , صنایع دستی