دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۳
رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات خبرداد

خانه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران در قاین افتتاح می‌شود

رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات از افتتاح خانه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران در هفته صنایع دستی خبر داد.
خانه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران در قاین افتتاح می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ عباسی رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات گفت: میراث فرهنگی قاین به مناسبت روز جهانی صنایع دستی و آغاز این هفته فرهنگی برنامه‌هایی را برگزار خواهد کرد. 
وی افزود:دیدار و تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی شهرستان،تجلیل از صنعتگران و هنرمندانی که در سال ۹۶ موفق به أخذ نشان ملی صنایع دستی در رشته‌های حوله بافی سنتی و سفره آردی شدند از جمله برنامه‌های این هفته خواهد بود.
عباسی گفت:دیدار هنرمندان،صنعتگران و کارمندان اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با امام جمعه شهر قاین و برگزاری کلاس آموزش تخصصی گوهر تراشی(دوره فست و زاویه) زیر نظر استاد ماهر گوهرتراشی از خراسان رضوی از دیگر این برنامه‌ها است.
رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات افزود:شهرستان قاینات دارای دو شرکت تعاونی صنایع دستی شامل جاجیم بافی هزارگل قهستان روستای روم و مان اسفدن سرامیک و نیز بیش از  ۱۵۰ کارگاه تولید صنایع دستی در رشته‌های جاجیم بافی،حوله بافی،کاشی هفت رنگ، سفال و سرامیک، تذهیب و نگارگری، ماشته بافی و آهنگری سنتی است که در محیطهای شهری، روستایی و عشایری مشغول فعالیت هستند.
وی اظهار کرد:این کارگاه‌ها در سال گذشته  در بیش از ۲۰ نمایشگاه بین المللی، ملی، منطقه‌ای و استانی شرکت کرده‌اند و بیش از یک میلیارد فروش محصولات صنایع دستی داشتند.
عباسی از افتتاح خانه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران در این هفته خبر داد و بیان کرد:این خانه صنایع دستی در پنج رشته جاجیم بافی، حوله بافی سنتی، چرم دوزی، گوهر تراشی و تذهیب و نگارگری فعالیت خواهد کرد.
رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات با اشاره به اینکه آموزش، تولید و فروش صنایع دستی از اهداف افتتاح این خانه صنایع دستی است،خاطرنشان کرد:تجهیز و تکمیل این مرکز بیش از ۴۰۰ میلیون ریال هزینه کرد اعتبار داشته است.
وی یادآور شد:امیدواریم با برنامه‌های مدون و جامعی که تدارک دیده‌ایم بتوانیم در سال ۹۷ در راستای اعتلا و رشد و توسعه صنایع دستی اثر گذار باشیم.انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۳۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میراث فرهنگی , صنایع دستی